חייל התלונן: הוטרדתי מינית בבסיס

מצ"ח חוקרת שורת מקרים של הטרדות מיניות נגד חייל צה"ל שאירעו על פי החשד באחד הבסיסים המסווגים ביותר של חיל האוויר. החייל התלונן שמספר חיילים אחרים בבסיס הטרידו אותו מינית. לטענת מקורביו, המפקדים לא ייחסו בהתחלה חשיבות לתלונותיו, אך בהמשך הוא הועבר לשרת בבסיס אחר ונשלח לטיפול נפשי

אילוסטרציה (רויטרס)

מקרה של הטרדה מינית חמורה בחיל האוויר נחקר במשטרה הצבאית החוקרת. מדובר בשורת אירועים שהתרחשו לפני מספר חודשים באחד הבסיסים המסווגים ביותר של חיל האוויר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אחד החיילים בבסיס המסווג התלונן שמספר חיילים בבסיס הטרידו אותו מינית, השפילו אותו והיו שותפים לאירועי הטרדה אחרים. במקום למנוע אותם, הם עמדו מסביב וצחקו לכאורה על החייל שהתלונן.

החייל החליט להתלונן בפני מפקדיו והאירוע הופנה לחקירה של מצ"ח. לדברי מקורביו, חיל האוויר כשל בטיפול. בתחילה, המפקדים לא התייחסו ברצינות לתלונותיו של החייל, ורק באיחור רב הוא הועבר לבסיס צבאי אחר.

במקביל לשירותו בבסיס הנפרד, מקבל החייל גם טיפול נפשי. לטענת מקורביו, דווקא החייל החשוד באחריות לעיקר הפגיעה בחברו לשירות, נשאר בבסיס המסווג של חיל האוויר. יש לציין שלא מדובר באירוע אחד בודד, אלא בשורה של אירועים שהתרחשו על פני מספר חודשים.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "מהרגע בו התקבלה התלונה החייל לווה על ידי מפקדיו ומקבל טיפול קבוע במרכז מהו״ת. בנושא מתנהלת חקירת מצ״ח, בסיומה יועברו הממצאים לבחינת הפרקליטות הצבאית".