הירי מסיני: אותרה רקטה שלישית

בתום סריקות אותרה הרקטה הנוספת ששוגרה משטח חצי האי אתמול אחר הצהריים. ארגון המסונף לדאע"ש נטל אחריות ומסר כי שיגר את הרקטות "בגלל פשעיה החוזרים" של ישראל

הרקטה שאותרה (ערן סנקר)

הירי לעבר ישראל משטח סיני: היום (שבת) אותרה רקטה שלישית שהתפוצצה בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול. כפי שפורסם אתמול, ארגון המסונף לדאע"ש, שתקף ביממות האחרונות את צבא מצרים בסיני, לקח אחריות על הירי. בהודעת מטעמו נמסר כי שלוש רקטות שוגרו "בגלל פשעיה החוזרים" של ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הארגון הסלפי טען שישראל "מסייעת לכופרים" - כלומר צבא מצרים - "במתקפה בשייח׳ זוויד". קודם לכן פרסם הארגון גם תיעוד של המתקפה המשולבת על מוצבי צבא מצרים בסיני, בו נהרגו עשרות אנשים ולדבריהם אף הופלו שני מטוסי אפאצ'י.

התפוצצה בשטח פתוח (ערן סנקר)

"שנתניהו יילחם בטרור כמו שהוא נלחם בגז"

סמוך לשעה 16:20 אתמול נשמעה אזעקה בחלק מיישובי עוטף עזה ובחבל שלום. מצה"ל נמסר בתחילה כי רקטה אחת התפוצצה בשטח פתוח, ולא גרמה לנזק או נפגעים, אך התושבים טוענים כי שמעו וראו שלוש נפילות לפחות ומחו על המידע הלא מדויק שמסר הצבא. כמו כן, חלקם טענו כי הם לא חשים מוגנים מהירי. במערכת הביטחון דיווחו כי שיגור בודד בוצע מסיני.

בחצי האי מתנהלים קרבות עזים בימים האחרונים בין דאע"ש לצבא מצרים, וכעת מתעורר החשש כי הלחימה תזלוג גם לישראל. תושבי חבל שלום התבקשו להישאר במרחב המוגן למשך מספר דקות.

אחד התושבים סיפר לחדשות 2: "שמענו את היציאה ושריקה מעל הבית", וטען כי נשמעו שלוש נפילות לפחות. מהמועצה האזורית אשכול נמסר כי נפילה אחת אותרה בסמוך לשטח המועצה ולא גרמה לנזק או נפגעים. לא הוצאו הנחיות מיוחדות לתושבי המועצה.

גדי ירקוני, ראש מועצת אשכול, אמר כי "בימים האחרונים אנחנו עוקבים בדריכות אחר הארועים במצרים. צפינו שתהיה זליגה של האירועים לשטחינו והיום התממש התרחיש". ירקוני הוסיף כי הוא "נמצא בקשר שוטף עם הצבא וכרגע אין הנחיות מיוחדות לתושבים. אני סומך על הצבא ובטוח שהוא ינקוט בכל האמצעים הנדרשים על מנת להגן על ישובי הדרום ומצפה מהדרג המדיני לפעול בנחישות בכל הרמות על מנת שיתאפשר קיץ שקט במדינת ישראל".

ח"כ חיים ילין (יש עתיד), תושב עוטף עזה, אמר בתגובה כי "את תושבי הדרום לא מעניין מהיכן מגיע הירי. ראש הממשלה פשוט לא עושה דבר". "מכיוון שראש ממשלת ישראל לא מוביל לאופק צבאי ומדיני ונגרר כל פעם מחדש, לא פלא שטילים ממשיכים להתפוצץ על תושבי עוטף עזה ודרום הארץ", הוסיף. "אני קורא לנתניהו להילחם בטרור כמו שנלחם למען הגז, להפסיק לשחרר סיסמאות ריקות מתוכן והלתחיל להוביל מהלכים לכיוון של אופק מדיני ביטחוני".

נשיא מצרים: "אין גבול לאמון העם בצבאו"

"אין גבול לאמון העם בצבאו". סיסי, הבוקר

מוקדם יותר היום ביקר נשיא מצרים עבד אל-פתח א-סיסי בבסיסיהם של כוחות הצבא והמשטרה בצפון סיני, כך דיווחו כלי תקשורת במדינה. על פי הדיווחים, א-סיסי נפגש עם חיילים המוצבים באזור ונאבקים בארגוני הטרור בחצי האי, על רקע המתקפה שגבתה את חייהם של לפחות 64 חיילים ושוטרים.

בתמונות שפורסמו במצרים ניתן לראות כי הנשיא הגיע למטה של פיקוד צפון סיני באל-עריש. הוא ביקר בחמ"ל שממנו מנהלים את הלחימה במחבלים והוצג לו גם נשק שנתפס בידי אנשי דאע"ש. "צבא מצרים מבצע תפקיד אדיר ועל דפי ההיסטוריה ייכתב רבות על מעשי גיבורי הצבא", אמר א-סיסי לחיילים המוצבים במקום. "באתי הנה כדי להצדיע לגיבורי הצבא - אות להערכתי כלפיהם. אין גבול לאמון העם בצבאו".