דאע"ש: "תקפנו את ישראל כי סייעה למצרים"

ארגון הטרור לקח אחריות לירי לעבר עוטף עזה: "ירינו שלוש רקטות בגלל פשעיהם החוזרים של הציונים". בדאע"ש טענו כי ישראל מסייעת למצרים בקרב ההגנה בסיני. זעם בדרום על מדיניות הממשלה

רקטות לעבר ישראל? תמונה שפרסם דאע"ש

הירי מסיני לעבר ישראל: ארגון הטרור דאע"ש, שתקף ביממות האחרונות את צבא מצרים בסיני, לקח אחריות על הירי שבוצע היום (שישי) לעבר ישראל. בהודעת הארגון נטען כי הם שיגרו שלוש רקטות, והם אף פרסמו תצלומים שמוכיחים זאת. על פי הודעת הארגון, הירי בוצע "בגלל פשעיה החוזרים" של ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

דאע"ש, שארגון המסונף לו גם לקח אחריות על הירי לעבר ישראל מעזה בשבועות האחרונים, טען שישראל "מסייעת לכופרים" - כלומר צבא מצרים - "במתקפה בשייח׳ זוויד". קודם לכן פרסם הארגון גם תיעוד של המתקפה המשולבת על מוצבי צבא מצרים בסיני, בו נהרגו עשרות אנשים ולדבריהם אף הופלו שני מטוסי אפאצ'י.

"שנתניהו יילחם בטרור כמו שהוא נלחם בגז"

סמוך לשעה 16:20 היום נשמעה אזעקה בחלק מיישובי עוטף עזה ובחבל שלום. מצה"ל נמסר בתחילה כי רקטה אחת התפוצצה בשטח פתוח, ולא גרמה לנזק או נפגעים, אך התושבים טוענים כי שמעו וראו שלוש נפילות לפחות ומחו על המידע הלא מדויק שמסר הצבא. כמו כן, חלקם טענו כי הם לא חשים מוגנים מהירי. במערכת הביטחון דיווחו כי שיגור בודד בוצע מסיני.

בחצי האי מתנהלים קרבות עזים בימים האחרונים בין דאע"ש לצבא מצרים, וכעת מתעורר החשש כי הלחימה תזלוג גם לישראל. תושבי חבל שלום התבקשו להישאר במרחב המוגן למשך מספר דקות.

אחד התושבים סיפר לחדשות 2: "שמענו את היציאה ושריקה מעל הבית", וטען כי נשמעו שלוש נפילות לפחות. מהמועצה האזורית אשכול נמסר כי נפילה אחת אותרה בסמוך לשטח המועצה ולא גרמה לנזק או נפגעים. לא הוצאו הנחיות מיוחדות לתושבי המועצה.

גדי ירקוני, ראש מועצת אשכול, אמר כי "בימים האחרונים אנחנו עוקבים בדריכות אחר הארועים במצרים. צפינו שתהיה זליגה של האירועים לשטחינו והיום התממש התרחיש". ירקוני הוסיף כי הוא "נמצא בקשר שוטף עם הצבא וכרגע אין הנחיות מיוחדות לתושבים. אני סומך על הצבא ובטוח שהוא ינקוט בכל האמצעים הנדרשים על מנת להגן על ישובי הדרום ומצפה מהדרג המדיני לפעול בנחישות בכל הרמות על מנת שיתאפשר קיץ שקט במדינת ישראל".

ח"כ חיים ילין (יש עתיד), תושב עוטף עזה, אמר בתגובה כי "את תושבי הדרום לא מעניין מהיכן מגיע הירי. ראש הממשלה פשוט לא עושה דבר". "מכיוון שראש ממשלת ישראל לא מוביל לאופק צבאי ומדיני ונגרר כל פעם מחדש, לא פלא שטילים ממשיכים להתפוצץ על תושבי עוטף עזה ודרום הארץ", הוסיף. "אני קורא לנתניהו להילחם בטרור כמו שנלחם למען הגז, להפסיק לשחרר סיסמאות ריקות מתוכן והלתחיל להוביל מהלכים לכיוון של אופק מדיני ביטחוני".

מפת ההתקדמות של דאע"ש בסיני

הבוקר סגר צה"ל לתנועה את כביש 12 בדרום "משיקולים ביטחוניים". מדובר צה"ל נמסר כי "סגירת הכביש באופן זמני נעשית בהתאם להערכות מצב, משיקולי ביטחון ומתוך מחויבות לשמירה על ביטחונם של תושבי מדינת ישראל". עוד הדגישו בצה"ל כי הצבא "ערוך ומוכן להגן על תושבי מדינת ישראל ויעשה כל שביכולתו על-מנת לשמר את שגרת החיים ולמנוע פגיעה במרקם החיים של תושבי האזור".

ברקע ההחלטה עומדת ההסלמה באזור סיני, לאחר שעשרות חיילים מצרים נרצחו בידי אנשי דאע"ש. בישראל מיהרו להאשים את חמאס במעורבות בפעולה, אך גורם המקורב לצמרת חמאס אמר היום כי "דאע"ש הוא גם אויב שלנו, יש לנו אויב משותף עם מצרים".

ניר דבורי ותמיר סטיינמן השתתפו בהכנת הידיעה.