צה"ל: כביש 12 בדרום נסגר לתנועה

צה"ל הודיע כי הכביש שבדרום הנגב, שאורכו 71 ק"מ ומחבר את העיר אילת עם כבישים 10 ו-40 המובילים למרכז הארץ, נחסם החל מהבוקר ועד להודעה חדשה. בתוך כך, חמאס מכחיש שסייע לדאע"ש: "הוא גם האויב שלנו"

כביש 12, ארכיון (חדשות 2)

ההסלמה בסיני נמשכת - צה"ל נערך באזור הגבול: דובר צה"ל הודיע כי החל מהבוקר (שישי) ב-05:00 נסגר כביש 12 בדרום הנגב - הסמוך לגבול עם מצרים - לתנועת כלי רכב. הרמטכ"ל גדי איזנקוט הנחה לסגור את הכביש בעקבות "שיקולי ביטחון", ושר הביטחון משה (בוגי) יעלון אישר את ההחלטה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כביש 12 הוא כביש בדרום הנגב המקיף מכיוון מערב וצפון את הרי אילת, ומחבר את אילת עם כביש 10 ועם כביש 40 המובילים אל מרכז הארץ. אורכו 71 קילומטרים. בקיץ 2011 בוצע בכביש מתקפת טרור משולבת, בה נרצחו שמונה ישראלים ונפצעו עשרות.

מדובר צה"ל נמסר כי "סגירת הכביש באופן זמני נעשית בהתאם להערכות מצב, משיקולי ביטחון ומתוך מחויבות לשמירה על ביטחונם של תושבי מדינת ישראל". עוד הדגישו בצה"ל כי הצבא "ערוך ומוכן להגן על תושבי מדינת ישראל ויעשה כל שביכולתו על-מנת לשמר את שגרת החיים ולמנוע פגיעה במרקם החיים של תושבי האזור".

ברקע ההחלטה עומדת ההסלמה באזור סיני, לאחר שעשרות חיילים מצרים נרצחו בידי אנשי דאע"ש. בישראל מיהרו להאשים את חמאס במעורבות בפעולה, אך גורם המקורב לצמרת חמאס אמר היום כי "דאע"ש הוא גם אויב שלנו, יש לנו אויב משותף עם מצרים".

הטרור ממשיך להכות בסיני (youm7)

האלוף מרדכי: "חמאס העניקה סיוע לדאע"ש"

מקור פלסטיני נוסף אמר היום לחדשות 2 כי מאות אנשי הזרוע הצבאית של הארגון מתפרסים בגבול שבין רצועת עזה לסיני, בעיקר במנהרות שעדיין פעולות, וזאת על מנת למנוע כניסה או יציאה של גורמים שונים לשטח המצרי. המהלך הזה מתקיים בשיתוף פעולה מלא עם המצרים, וזאת מתוך חשש כי יאשימו אותם בסיוע לגורמי הטרור הפועלים בסיני.

בכך דחה ארגון הטרור העזתי את דבריו של מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב (פולי) מרדכי, שטען היום כי לישראל ידיעות ברורות על כך שהחמאס תומך בארגון "ולאיאת סיני" המסונף לדאע"ש. בריאיון לרשת אל-ג'זירה בשפה הערבית, טען מרדכי כי "בפיגועים האחרונים חמאס העניקה סיוע בנשק ובארגון לקבוצה התומכת בדאע"ש. יש לנו דוגמאות למפקדים בחמאס שהשתתפו באופן פעיל בסיוע זה".

מרדכי ביקש במהלך הריאיון להביע צער בפני העם המצרי על האבידות הרבות בקרב מול ארגון הטרור הרצחני. כאשר נשאל על התיאום בין שתי המדינות בעקבות המקרה אמר: "מצרים מדינה חזקה ועצמאית. התיאום הוא בין חמאס לקבוצה התומכת בדאע"ש".

הוא סיפק דוגמאות למספר מפקדים בחמאס שלדבריו, מסייעים לארגון הטרור הפועל בסיני ואחראי לגל הטרור שהכה בחצי האי. "לזרוע הצבאית של החמאס יש קשר עם דאע"ש. קשר בתחום הארגון והתחמושת. אני משוכנע בדברים שלי ויש לי הוכחות", טען מרדכי.

בינתיים הלחימה במצרים מתרחבת לשתי חזיתות : בסיני - הצבא הנחית לאורך הלילה ולפנות בוקר מכות אוויריות על יעדי דאע"ש, כשעשרות מחבלים נהרגו ביניהם לפחות 10 מפקדים בכירים. בחזית השנייה, הנשיא א-סיסי מנצל את המצב המתוח כדי לסגור חשבון עם האחים המוסלמים - וצבא מצרים עורך פשיטות על מעוזים שלהם - גם שם נרשם מספר רב של הרוגים.

אוהד חמו השתתף בהכנת הידיעה.