גורם המקורב לחמאס: "דאע"ש הוא גם האויב שלנו"

דריכות בעזה לאחר מתקפת הטרור בסיני: גורם המקורב לצמרת חמאס דוחה את האשמות ישראל על שיתוף פעולה עם ארגון המסונף לדאע"ש. מאות אנשי הזרוע הצבאית נפרסו סמוך לגבול כדי למנוע תנועת גורמים עוינים

מצרים בוערת ובעזה נכנסים לכוננות ספיגה: יממה לאחר גל פיגועי הטרור שהכה בחצי האי סיני וגבה את חייהם של יותר מ-70 חיילי צבא מצרים, בארגון העזתי שומרים על שתיקה רועמת. בישראל מיהרו להאשים את חמאס במעורבות בפעולה, אך גורם המקורב לצמרת חמאס אומר היום: "דאע"ש הוא גם אויב שלנו, יש לנו אויב משותף עם מצרים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מקור פלסטיני נוסף אומר היום לחדשות 2 כי מאות אנשי הזרוע הצבאית של הארגון מתפרסים בגבול שבין רצועת עזה לסיני, בעיקר במנהרות שעדיין פעולות, וזאת על מנת למנוע כניסה או יציאה של גורמים שונים לשטח המצרי. המהלך הזה מתקיים בשיתוף פעולה מלא עם המצרים, וזאת מתוך חשש כי יאשימו אותם בסיוע לגורמי הטרור הפועלים בסיני.

מצרים בוערת, ארכיון (רויטרס)

בכך דוחה ארגון הטרור העזתי את דבריו של מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב (פולי) מרדכי, שטען היום כי לישראל ידיעות ברורות על כך שהחמאס תומך בארגון "ולאיאת סיני" המסונף לדאע"ש. בריאיון לרשת אל-ג'זירה בשפה הערבית, טען מרדכי כי "בפיגועים האחרונים חמאס העניקה סיוע בנשק ובארגון לקבוצה התומכת בדאע"ש. יש לנו דוגמאות למפקדים בחמאס שהשתתפו באופן פעיל בסיוע זה".

מרדכי ביקש במהלך הריאיון להביע צער בפני העם המצרי על האבידות הרבות בקרב מול ארגון הטרור הרצחני. כאשר נשאל על התיאום בין שתי המדינות בעקבות המקרה אמר: "מצרים מדינה חזקה ועצמאית. התיאום הוא בין חמאס לקבוצה התומכת בדאע"ש".

הוא סיפק דוגמאות למספר מפקדים בחמאס שלדבריו, מסייעים לארגון הטרור הפועל בסיני ואחראי לגל הטרור שהכה בחצי האי. "לזרוע הצבאית של החמאס יש קשר עם דאע"ש. קשר בתחום הארגון והתחמושת. אני משוכנע בדברים שלי ויש לי הוכחות", טען מרדכי.

בינתיים הלחימה במצרים מתרחבת לשתי חזיתות : בסיני - הצבא הנחית לאורך הלילה ולפנות בוקר מכות אוויריות על יעדי דאע"ש, כשעשרות מחבלים נהרגו ביניהם לפחות 10 מפקדים בכירים. בחזית השנייה, הנשיא א-סיסי מנצל את המצב המתוח כדי לסגור חשבון עם האחים המוסלמים - וצבא מצרים עורך פשיטות על מעוזים שלהם - גם שם נרשם מספר רב של הרוגים.