שר הביטחון מודה: "עשינו טעות בשיקול הדעת"

בעקבות הטענות שהופנו כלפי משרד הביטחון אודות החלפת להקה מעורבת בלהקה בה חברים גברים בלבד בטקס לבוגרי המכינות הצבאיות, הודה שר הביטחון כי "נעשתה טעות בשיקול הדעת של מארגני הטקס". ח"כ מיכל רוזין שהעלתה את הנושא במליאת הכנסת בירכה: "אין זה מובן מאליו שנבחר ציבור מודה בטעות"

שר הביטחון משה יעלון הודה היום (רביעי) במהלך דיון במליאת הכנסת כי "נעשתה טעות" בשיקול הדעת של מארגני טקס משרד הביטחון לבוגרי המכינות הצבאיות. אמירתו של יעלון הגיעה בתשובה לשאילתה שהעלתה ח"כ מיכל רוזין (מרצ) אודות היענות משרד הביטחון לבקשתם של ראשי המכינות להחליף להקה מעורבת של חיל החינוך בלהקת גברים - כפי שפורסם לראשונה בחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

למרות שיעלון הודה כי נעשתה טעות באשר להרכב הצוות ששר בטקס, הוא דחה את הטענות לגבי הדרת נשים כוללת, מאחר שלדבריו כן השתתפו בו נשים, בוגרות המכינות ובעלות תפקידים. "כשהנושא הגיע לידיעתי ראיתי בכך טעות בשיקול דעת ולאור האמור לעיל יפעל משרד הביטחון, בשיתוף משרד החינוך ומועצת המכינות, בגיבוש נוהל סדור שיגדיר את תכני הטקס ואת המשתתפים בו", הוסיף.

ח"כ רוזין טענה שלא ייתכן שתהיה הדרה של נשים במשרד הביטחון שכן חוק גיוס חובה חל עליהן באופן שיוויוני. "אני מברכת על תשובת השר, בימינו אין זה מובן מאליו שנבחר ציבור מודה בטעות", ציינה.

במהלך הדיון השיב שר גם שר הביטחון לח"כ בני בגין שתהה מדוע רק חיילות נושאות את הזרים בטקסים צבאיים. "גם לי זה צרם", אמר יעלון. "הערתי לאחרונה בנושא והנחתי לפני כחודש לשלב גם חיילים בטקסי הנחת הזרים".חניכות המכינה הצבאית בינ"ה שבדרום תל אביב שיגרו בשבוע שעבר מכתב חריף למועצת המכינות שבו טענו להדרת נשים במהלך טקס הסיום הארצי. לטענת החניכות, להקת חיל החינוך והנוער שהייתה אמורה להופיע בטקס הוחלפה ברגע האחרון בלהקה שחבריה גברים בלבד, ושבין הנואמים המייצגים את המכינות, משרד הביטחון ומשרד החינוך - הופיעו אך ורק גברים.

"אנחנו מבינות כי בניית טקס אשר נוכחת בו גם אוכלוסייה דתית יוצרת מורכבות מסוימת", כתבו החניכות. "עולה אצלנו השאלה המטרידה: למה בטקס סיום רשמי וממלכתי של מכינות קדם צבאיות, רגע לפני הגיוס לצבא, מדירים נשים? וזאת בניגוד מוחלט לחוק הצבאי שיחול על כולן וכולם בצבא".