נאטם בית מחבל שטבח בבית הכנסת

לאחר שבית המשפט העליון אישר את המהלך, החלו כוחות הביטחון לאטום את ביתו של אחד מהמחבלים. שני המחבלים, שנהרגו בחילופי האש עם השוטרים, רצחו ארבעה מתפללים ושוטרים - וגופותיהם הוחזרו למשפחותיהם רק לאחר כ-40 יום

זירת הפיגוע, חודש נובמבר האחרון (פלאש 90 יונתן סינדלר)

סגירת מעגל: כוחות הביטחון החלו לאטום הבוקר (רביעי) את ביתו של אחד המחבלים שביצעו את הפיגוע בבית הכנסת בירושלים בחודש נובמבר האחרון. כוחות של צה"ל והמנהל האזרחי הגיעו לביתו של המחבל בשכונת ג'בל מוכבר. פעולת האיטום מתבצעת בשקט וללא אירועים חריגים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסוף חודש דצמבר דחה בית המשפט העליון את עתירתם של בני משפחות המחבלים נגד אטימת ביתם: ראש ההרכב, השופט אליקים רובינשטיין, קבע כי "לא עלה בידי העותרים להוכיח כי החלטת המדינה בעניינם הייתה לא מידתית".

בחודש דצמבר האחרון ישראל השיבה את גופות שני המחבלים, עודאי ורסאן אבו ג'מיל, שנהרגו בחילופי האש עם השוטרים בשכונת הר נוף. הלוויותיהם של השניים נערכו מחוץ לשטח המוניציפלי של ירושלים - בהתאם להסכם החזרת הגופות, ורק 40 איש הורשו להשתתף בהלוויות של המחבלים שגופותיהם הוחזקו בידי ישראל במשך 36 ימים.

המחבלים נהרגו בקרב יריות עם השוטרים (חדשות 2)

בפיגוע נרצחו הרב משה טברסקי, הרב קלמן לוין, אברהם שמואל גולדברג ואריה קופינסקי ז"ל - כולם תושבי אותו הרחוב בשכונת הר נוף. רס"ר זידאן סייף ז"ל, לו הוענק לאחר מותו עיטור המופת, נהרג במהלך הניסיון לנטרל את המחבלים.

כשבוע לאחר הפיגוע החליט שר הפנים גלעד ארדן לבטל את היתר השהייה בישראל של נדיה אבו ג'מיל, אשתו של אחד המחבלים. אבו ג'מיל שהתה בישראל מכח הליך של "איחוד משפחות" עם המחבל שחוסל בפיגוע, ובשל ההחלטה היא תיאלץ לעזוב את ישראל ותשלל ממנה כל זכות כספית וסוציאלית בעתיד. "כל מי שמעורב בטרור צריך לקחת בחשבון שעלולות להיות לכך השלכות גם על בני משפחתו", נימק ארדן.