"חששנו שהם יבואו לוודא הריגה"

שעות ספורות לאחר פיגוע הירי סמוך לשבות רחל, אחד הפצועים שנורה ברגלו קרא לממשלה לפעול נגד המחבלים ומשפחותיהם: "הרי היום מה יש לו למחבל להפסיד? הוא ישתחרר בעסקה הבאה". ראש הממשלה נתניהו מחה על היעדר הגינוי מצד הרשות הפלסטינית: "מי שלא מתייצב באופן חד משמעי נגד הטרור, לא יכול לרחוץ בניקיון כפיו"

"נקלענו למארב": יאיר הופר, אחד הפצועים בפיגוע הירי בבנימין, שחזר הבוקר (שלישי) את רגעי האימה. הופר בן ה-26 נורה ברגליו ומצבו מוגדר קל, ושלושה פצועים נוספים מהפיגוע מאושפזים כאשר מצבו של אחד מהם מוגדר קשה. הופר סיפר כי לאחר שנפצע זחל על הכביש כדי לברוח מהמחבלים והביע זעם על אזלת ידן של הרשויות: "כאזרח המדינה אני צריך לדעת שאני יכול לסוע בבטחה על הכביש".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"חזרנו בסביבות 11 בלילה ממשחק כדורסל בעלי", אמר הופר. "ברכב שלנו היינו ארבעה אנשים ונקלענו למארב, אני משער שמתוכנן, הרכב של המחבלים נסע לידינו לאט. ירו בנו לא מעט כדורים ואז הוא המשיך עוד קצת והתעכב. לדעתי הם עוד שקלו את האפשרויות שלהם ואז החליטו לברוח. אולי בגלל הרכב שהיה מאחורינו".

ארבעה צעירים נפצעו בפיגוע הירי, ומצבו של אחד מהם מוגדר קשה. מחקירה ראשונית בזירת הפיגוע עולה כי הירי בוצע ממכונית חולפת לעבר כלי רכב בו נסעו הפצועים. הצבא פתח בסריקות אחר הרכב ממנו נפתחה האש. במערכת הביטחונית העריכו כי לא מדובר במפגע בודד אלא בחוליית טרור.

זירת האירוע בבנימין, אמש (סוכנות הידיעות תצפית)

"היה לי נס, דורש שהממשלה תרתיע מחבלים"

הופר וחבריו ישבו בתוך הרכב עם פצעי ירי וניסו להזעיק עזרה: "החשש הכי גדול היה שהם יבואו שוב לוודא הריגה. זה החשש שליווה אותי תוך כדי יחד עם הדאגה מהפציעות שלי ושל שאר החברים, חששנו שהם יחזרו. דאגתי שכולנו נהיה בסדר לא היו לנו הרבה אפשרויות וקיוונו לטוב".

גם לאחר שקיבל טיפול רפואי בזירה, עדיין דאג הופר ממתקפה נוספת של המחבלים - שטרם נתפסו: "אחרי ששמו לי חוסם עורקים ברגל ניסיתי לזחול כמה שיותר רחוק לכיוון הקוצים כדי שגם אם המחבלים יחזרו אני אהיה מוסתר".

"אני מרגיש עכשיו הרבה יותר טוב, היה לי נס. קיבלתי כדור לכל ירך. שניהם יצאו וברוך השם לא פגעו ביותר מידי דברים חיוניים", הוסיף הופר שביקש להתפלל עבור חבריו. "שניים מהפצועים האחרים במצב יותר בסדר וכמובן עוד צריכים הרבה להחלים. השלישי במצב קשה מאד וצריך הרבה תפילות. המשפחה שלו כבר חוותה טרגדיה בעבר", אמר.

"סריקות אחר החשודים", זירת האירוע אמש (סוכנות הידיעות תצפית)

נתניהו: "הניסיונות לפגוע בנו אינם נפסקים לרגע"

מלבד הפציעות, הופר הסביר כי הירי לעברו פגע בתחשות הביטחון שלו - וזעם על תגובת הרשויות לאיום על יהודים: "אם הילדים שלי בני שלוש ושנה היו איתי ברכב והיו מקבלים את אותם כדורים זה לא היה נגמר טוב. אני דורש שהממשלה תעשה כל דבר על מנת להרתיע ולמנוע מהמחבלים את הרצון לבצע פיגועים כאלה".

"אי אפשר לקחת את היכולת אבל בעזרת צעדים חמורים אפשר לקחת את הרצון, הרי היום מה יש לו למחבל להפסיד? הוא יילך לכלא כמה שנים, ילמד באוניברסיטה ויקבל תואר. אחר כך הוא ישתחרר בעסקה הבאה עם כסף וכבוד ברשות הפלסטינית. אני רוצה שהממשלה שלי תגרום לו להתנהג אחרת. אני רוצה שהמדינה תשמור עליי כשאני בכבישים. אני לא אוהב שמתלוננים על המדינה - אני משרת בקרבי ומשלם מיסים בשמחה - אבל אני רק מבקש שיאפשרו דבר אחד: לחיות את החיים שלי", טען.

פינוי הפצועים הלילה (סוכנות הידיעות תצפית)

ראש הממשלה בנימין נתניהו גינה הבוקר את הפיגוע וביקש למסור איחולי החלמה לפצועים. בפתח פגישתו עם שר החוץ האיטלקי פאולו ג'נטילוני אמר נתניהו כי "הניסיונות לפגוע בנו אינם נפסקים לרגע. השב"כ וצה"ל סיכלו עשרות פיגועי טרור מתחילת השנה, ויותר ממאתיים מתחילת שנת 2014. אנחנו נחושים לפעול בעוצמה ולמצות את הדין עם המחבלים. העובדה שעד לרגע זה הרשות הפלסטינית לא גינתה את הפיגועים הללו צריכה להטריד לא רק אותנו אלא גם את הקהילה הבינלאומית כולה. מי שלא מתייצב באופן חד משמעי נגד הטרור, לא יכול לרחוץ בניקיון כפיו".

גם נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין התייחס לרצף הפיגועים: "חודש הרמאדן הופך לנגד עינינו לחודש של טרור ובלהות. טרור הוא טרור הוא טרור בכל שטחה של ארץ ישראל: ביהודה ושומרון, בעוטף עזה ובירושלים ובעולם כולו". בפגישתו עם שר החוץ האיטלקי אמר ריבלין כי "דווקא בחודש הרמדאן, יותר מתמיד, צורם בהיעדרו קולה של ההנהגה הפלסטינית וחוסר המעש כנגד מתכנני ומבצעי הפיגועים - הניסיון לזרוע טרור ואימה בכבישים וברחובות הארץ כולה לא יצלח"

שושי חתוקה השתתפה בהכנת הידיעה.