הותר לפרסום: נחשפה חוליית חמאס שתכננה פיגועים ביו"ש

שישה פעילי חמאס, שגויסו על ידי הארגון בירדן, נעצרו בחשד שתכננו לבצע פיגועי טרור בשטחי יהודה ושומרון במהלך מבצע "צוק איתן". עקב מעצרם, נתפסו חומרי חבלה רבים ונחשפה דרך ההכוונה של חמאס לפעיליו בגדה המערבית

החוליה שנתפסה (תקשורת שב"כ)

שירות הביטחון הכללי בשיתוף עם צה"ל ומשטרת ישראל עצרו שישה פעילי חמאס שהיו חלק מחולייה צבאית בקלקיליה ותכננו להוציא לפועל פיגועים בשטח ישראל - כך הותר היום (ראשון) לפרסום. על פי החשד, החולייה הוכוונה על ידי גורמי חמאס מרצועת עזה על מנת להבעיר את השטח גם ביהודה ושומרון בזמן מבצע "צוק איתן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשב"כ מציינים כי מעצר השישה הביא להסגרת עשרות קילוגרמים של גופרית ו-25 גרם של "כספית רועמת", המשמשים לייצור מטעני חבלה. החשודים הודו בחקירתם כי גויסו לפעילות צבאית של ארגון הטרור, שעיקר פעילותו בעזה, בעת ששהו בירדן.

גופרית וכספית שנתפסו (תקשורת שב"כ)

מפקדת חמאס בממלכה ההאשמית הייתה אחראית לגיוסם ולאחר שעברו אימונים צבאיים ברצועה נשלחו לשומרון על מנת להתחיל בהנעת הפעילות וגיוס כספים. לשם מאמציהם השתמשו השישה בדירה במרכז שכם שבה הקימו מעבדת חבלה אשר כללה חומרי גלם ואמצעים לייצור מטענים.

הפעילים שנעצרו הם עבדאללה מחמד יוסף זיתאוי (26) מג'מאעין, וליד מוחמד אבו זינה(26) מג'נין, מאלכ ראאד פארוק ג'אנם (22) מאמאתין, רג'אא ח'אלד רג'א צברה (22) מברוקין, ג'אסר מוחמד סעיד אבו עומר (42) מג'מאעין ובהא אלדין פתחי מחמוד צואן (33) מאמאתין.

בשב"כ מבהירים היום כי חשיפת החוליה מדגישה פעם נוספת את המוטיבציה הגבוהה של נציגי החמאס מחוץ לגבולות עזה להכשיר חוליות צבאיות על מנת להחדירן לשטח ישראל: "הגילויים שעלו מהחקירה שופכים אור על ההכוונה שמועברת מאנשי ארגון הטרור בעזה ובירדן לעבר הפעילים ביו"ש".