חמאס מציג: מנהרת טרור חדשה?

שנה למבצע צוק איתן, מציג היום ארגון הטרור מנהרה מבוטנת באורך 3 קילומטרים וחצי, שלטענת אנשיו חוצה את הגבול ומסתיימת בתוך ישראל. תמונות המנהרה, שכלל לא ברור האם היא חדשה או לא, הוצגו היום בתחנת הטלוויזיה האירנית המשדרת בשפה הערבית

שנה למבצע "צוק איתן" ובזמן שטפטופי הירי מהרצועה נמשכים, חמאס מציג היום (ראשון) מנהרה התקפית חדשה: בארגון הטרור טוענים שהמנהרה, באורך 3 קילומטרים וחצי, חוצה את הגבול לתוך שטח ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בכתבה של הטלוויזיה האירנית בערבית הציג ארגון הטרור מנהרה מבוטנת ורחבת ממדים ואיים כי בכוונתו לעשות בה שימוש בסבב לחימה נוסף עם ישראל. מהתמונות לא ברור האם אכן מדובר במנהרה חדשה, או שמא במנהרה ישנה שצולמה בימים שלפני מבצע "צוק איתן" - שבמהלכו הושמדו עשרות מנהרות טרור שחפר חמאס.

בחמאס טוענים: המנהרה מגיעה לישראל (הטלוויזיה האירנית בערבית)

הבוקר, סמוך לשעה 11:14, נשמעה התרעת צבע אדום ביישובי המועצה האזורית חוף אשקלון. התושבים דיווחו כי לא שמעו קולות נפץ וככל הנראה מדובר באיכון שווא של המערכות. בשבועות האחרונים נאלצו תושבי הדרום להתמודד שוב עם המציאות העגומה של "טפטוף" הירי לעבר שטח ישראל. רבים מהם נאלצו לרוץ למקלטים בהישמע האזעקה, מחשש שמדובר בירי נוסף מהשטח הפלסטיני.

היום ערכו חברי המחנה הציוני ישיבת סיעה באשקלון לציון שנה למבצע "צוק איתן", שם תקף יושב הראש יצחק הרצוג את נתניהו וממשלתו: "עברה שנה מאז מבצע צוק איתן. לצערי הרב- כמעט דבר לא השתנה. גם הבוקר, פילחו אזעקות את האוויר מעל לראשי התושבים. סיום המבצע לא הביא עמו שום אופק. נתניהו לא השיג שקט ולא הכריע את החמאס. ולא פירז את עזה".

הוא המשיך להאשים את ראש הממשלה באחירות למצב: "נתניהו כהרגלו בורח ומטייח ומכסה את הכישלון במסר ראוותני, אבל את הפחד של ילדים והורים בעוטף עזה אי אפשר לפתור במילים יפות".