רק תרגיל: צה"ל בודק כוננות בעוטף עזה

פיקוד הדרום החל בתרגיל לבדיקת הכוננות במרחב עוטף עזה, שיימשך עד לשעות הלילה. התרגיל, שתוכנן מראש כחלק מגרף האימונים השנתי, יכלול קולות נפץ ותנועת כוחות ביטחון וכלי טיס. מחר תישמע אזעקה בשעה 09:05 באזור הירקון כחלק מתרגיל פיקוד העורף

ארכיון (חדשות 2)

רק תרגיל: דובר צה"ל הודיע הבוקר (ראשון) על תרגיל פתע צה"לי במרחב עוטף עזה, שיימשך עד שעות הלילה. מפקד פיקוד הדרום, אלוף שלמה (סמי) תורג'מן, החליט על הפעלת התרגיל לצורך בדיקת הכוננות וההיערכות של הצבא בדרום - אך לא מדובר בשינוי ההיערכות או בתפנית במצב הביטחוני בגזרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר צה"ל נמסר כי במסגרת התרגיל תורגש תנועה ערה של רכבי ביטחון וכלי טיס, וכן יישמעו קולות נפץ. בצבא הדגישו כי במקרה של אירוע אמת כוחות הביטחון ייתנו הנחיות לתושבים.

"התרגיל הינו חלק ממגוון פעילויות המתקיימות לאורך השנה לשיפור המוכנות המבצעית בגזרת עזה ונועד על-מנת להעלות את כשירות הכוחות", הוסיף דובר צה"ל. 

מחר: אזעקה באזור הירקון (דובר צה"ל)

גם פיקוד העורף יתרגל באזור הירקון

במקביל, היום יתחיל תרגיל של פיקוד העורף באזור הירקון - שיימשך עד ליום רביעי. בתרגיל ישתתפו כוחות של פיקוד העורף וארגוני החירום, ויתורגלו הרשויות הבאות: פתח תקווה, ראש העין, שוהם, דרום השרון, מודיעין, חבל מודיעין, בית דגן ועמק לוד. במסגרת התרגיל תורגש תנועה ערה של כוחות הביטחון באזור.

מחר (שני) בשעה 09:05 ייערך ניסוי התרעה במסגרתו תישמע אזעקה עולה ויורדת באזור הירקון והסביבה - ובצה"ל מדגישים כי אין סיבה לבהלה. כמו כן יתורגל הטיפול בחומרים מסוכנים באזור התעשייה שוהם, ויתקיים תרגיל בבית הספר "נופים" בראש העין.

ביום שני יתקיים גם תרגיל של יחידת התצפיות של פיקוד העורף ברשויות הבאות: ראש העין, פתח-תקווה, כפר מעש, מודיעין, לוד, שוהם, קיבוץ עינת, נחשונים. במהלך התרגיל ייעשה שימוש ברימוני עשן וזיקוקים, וכן יישמעו קולות נפץ. התרגיל יסתיים ביום שלישי בחצות.