אזעקה בגולן: זליגת ירי מסוריה

קולות הצופרים נשמעו במג'דל שמס, נווה אטיב ואל רום לאחר שמערכת ההתרעה זיהתה ירי מסוריה לעבר ישראל. דקות ספורות לאחר מכן נשמעה אזעקה נוספת באזור. הערכה: הירי – חלק ממלחמת האזרחים בסוריה

הגבול מתוח מתמיד, ארכיון (רויטרס)

מלחמת האזרחים המשתוללת בסוריה משפיעה שוב על חיי התושבים בצפון: סמוך לשעה 14:40 נשמעה אזעקה בשורה של יישובים בצפון רמת הגולן - מג'דל שמס, נווה אטיב ואל רום, זאת בעקבות ירי לא מכוון של מקלע כבד לעבר ישראל. פחות מחצי שעה לאחר מכן נשמעה אזעקה נוספת באותו אזור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הבדיקה הראשונית של מערכת הביטחון, מדובר באיכון אמת של ירי מקלעים שזלג לעבר הצד הישראלי של הגולן. לא דווח על נפגעים או על נזק כתוצאה מהירי, כוחות צבא רבים ביצעו באזור סריקות לאחריהן הורו לתושבים לחזור לשגרה. 

כוחות בגולן, ארכיון (רויטרס)

הלחימה בסמוך לגבול הסורי עלתה לכותרות לאחרונה, כשמספר צעירים דרוזים ביצעו לינץ' בפצועים סורים שפונו לקבלת טיפול רפואי בישראל. כתוצאה מהתקיפה האלימה, נרצח אחד הסורים.

ימים ספורים לאחר מכן נעצרו כמה מתושבי רמת הגולן בחשד למעורבות במקרה המזעזע ובכירים בעדה הדרוזית בישראל גינו בחריפות את מעשיהם.

למרות המקרה הבהירו קצינים בכירים כי "צה"ל ימשיך לפנות פצועים מסוריה, ממשלת ישראל היא זו שתחליט על המדיניות ולא אספסוף מוסת. אם יהיה צורך, נמשיך לפנות גם דרך מג'דל שמס, אם כי אפשר שנעשה זאת בליווי ואבטחה כבדים יותר".