שוב: אזעקות נשמעו ביישובי הדרום

ההתרעה נשמעה ב-11:14 ביישובי המועצה האזורית חוף אשקלון. הפעם לא נשמע פיצוץ באזור, וההערכות הן שמדובר באיכון שווא. כוחות הביטחון מבצעים בדיקות וסריקות

הרקטה נפלה ברצועה, ארכיון (רויטרס)

השקט בדרום שוב הופר: סמוך לשעה 11:14 הבוקר (ראשון) נשמעה התרעת צבע אדום ביישובי המועצה האזורית חוף אשקלון. התושבים דיווחו כי לא שמעו קולות נפץ וככל הנראה מדובר באיכון שווא של המערכות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשבועות האחרונים נאלצו תושבי הדרום לשוב למציאות העגומה של "טפטוף" הרקטות לעבר שטח ישראל, רבים מהם נאלצו לרוץ למקלטים בהישמע האזעקה, מחשש שמדובר בירי נוסף מהשטח הפלסטיני.

בשבוע שעבר בעקבות התחדשות הירי, החליטה הממשלה לבטל את היתרי הכניסה של תושבי רצועת עזה לישראל לתפילות יום השישי במסגד אל-אקצא בירושלים, זאת במסגת הקלות שניתנו לתושבים העזתיים לרגל חג הרמדאן.

מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף יואב (פולי) מרדכי, הסביר לסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" כי הרקטות שנורו לאחרונה מבית חנון לישראל נפלו "לא רחוק ממעבר ארז", ועל כן תנועת האזרחים במעבר מסוכנת. לדבריו, המצב במעבר ארז איננו בטיחותי ועל כן ישראל ביטלה את מעבר התושבים בו.

מרדכי האשים את ארגון חמאס בירי הרקטות בשבועות האחרונים ובצעד שבא אחריהם - ביטול היתרי המעבר התושבים. עם זאת, האלוף הבהיר כי הוא איננו טוען שארגון חמאס הוא זה ששיגר את הרקטות, אך הוא הנושא באחריות לכך מכיוון שהשליטה על רצועת עזה נתונה בידיו.