סיכול הפיגוע בבקעה: התרעה על המחבל הועברה לפני חצי שנה

לחדשות 2 Online נודע כי רכז מודיעין במשטרה העביר כבר לפני חצי שנה מידע על זהותו וכוונותיו של המחבל שפתח אתמול באש לעבר חיילים בבקעה. המידע נבדק בזמנו בשב"כ ונשלל לחלוטין. תגובה מהירה של חיילי המילואים שהוצבו במחסום והשיבו אש לעבר המחבל מנעה אסון

האם ניתן היה למנוע את ניסיון הפיגוע בבקעת הירדן? לחדשות 2 Online נודע כי רכז מודיעין במשטרת מחוז ש"י העביר כבר לפני חצי שנה מידע מפורט על זהותו של המחבל שפתח אתמול (שישי) באש לעבר חיילי מילואים בבקעת הירדן. המידע נבדק בזמנו בשב"כ ונמצא שקרי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

אתמול בבוקר הגיע המחבל, תושב הכפר עוג'ה שבאזור יריחו, למחסום צה"ל באזור בקעות ליד כביש 90. כאשר מכוניתו נעצרה לבדיקה הוא יצא מתוכה ופתח באש לעבר חיילי המילואים שאיישו את המחסום. החיילים השיבו ירי והצליחו להרוג אותו.

התרעה על המחבל הועברה כבר בעבר

כעת מתברר שבדצמבר 2014 העביר רכז המודיעין פרטים הנוגעים לכלי הנשק של המחבל ואף הדרך שבה אמור הפיגוע לצאת לפועל. מהפרטים שמסר רכז המודיעין עולה כי המחבל אף תרגל את עצמו באזור סמוך כשניסה לפגוע במספר חרדים שהמתינו בתחנת אוטובוס.

המידע שהעביר רכז המודיעין הועבר לבדיקת משטרה ושירות הביטחון הכללי. בתום בדיקה שכללה אמצעים שונים נקבע בשב"כ חד משמעית כי המידע שהועבר שקרי, ולכן המחבל לא נעצר. עם זאת, אתמול הפיגוע יצא לפועל במתווה דומה לזה שתיאר רכז המודיעין ורק בנס איש מחיילים המחסום לא נפגע.

לאחר שהמחבל נורה עלה תחילה חשש כי הוא נושא עליו מטען חבלה. לזירת האירוע הוזעק חבלן והכביש נסגר לתנועת כלי רכב. לאחר שהבדיקה העלתה כי אין מטען, הגיעו צוותי רפואה למחבל וקבעו את מותו.

חיפושים אחר רוצח דני גונן ז"ל

סיכול הפיגוע אירע כשבוע בלבד לאחר הרצח של דני גונן בן ה-25, שנורה בידי מחבל סמוך להתנחלות דולב, בעת שהיה במכונית ליד צומת הפרסה בגזרת רמאללה. חבר של גונן שהיה עמו ברכב נפצע מהירי קל-בינוני.

גונן וחברו ירדו עם המכונית לכיוון אחד המעיינות באזור. בדרכם חזרה, על כביש עפר, ניגש אליהם המחבל ששוחח עמם ולפתע שלף נשק וירה לעברם לפחות חמישה קליעים.

כוחות הביטחון ממשיכים בפעילות מבצעית ומודיעינית במאמץ להתחקות אחר עקבותיו של המחבל, שטרם נתפס. כוחות צה"ל סרקו את כל מרחב הכפרים הפלסטינים באזור הפיגוע, והשב"כ פועל במישור המודיעיני.