סוכל פיגוע בבבקעת הירדן, מחבל נורה ונהרג

צעיר פלסטיני, שככל הנראה ירד מרכב, התקרב למחסום בקעות ופתח באש לעבר החיילים במקום, אך לא הצליח לפגוע. הכוח השיב בירי, שממנו נפצע המחבל קשה ובהמשך מת מפצעיו

המחבל נפצע קשה

כוח מילואים סיכל פיגוע בבקעת הירדן: צעיר פלסטיני פתח בירי לעבר חיילים המוצבים במחסום בקעות, אך לא הצליח לפגוע. הלוחמים השיבו באש שממנה נהרג המחבל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

מחקירה ראשונית עולה כי המחבל ירד ככל הנראה מרכב שהסיע אותו לאזור המחסום, ואז החל להתקרב לעבר החיילים במקום ופתח באש. לוחמי המילואים, שמבצעים פעילות ביטחון שוטף באזור, הגיבו מיד בירי לעבר המחבל שהתמוטט על הקרקע.

כלי הנשק של המחבל (מוהאד זועבי)

תחילה עלה חשש כי הוא נושא עליו מטען, לזירה הוזעק חבלן והכביש נסגר לשני הכיוונים. לאחר שהבדיקה העלתה כי אין מטען, הגיעו צוותי רפואה למחבל ונאלצו לקבוע את מותו

סיכול הפיגוע מתרחש כשבוע לאחר הרצח של דני גונן בן ה-25, שנורה בידי מחבל סמוך להתנחלות דולב, בעת שהיה במכונית ליד צומת הפרסה בגזרת רמאללה. חבר של גונן שהיה עמו ברכב נפצע מהירי קל-בינוני.

גונן וחברו ירדו עם המכונית לכיוון אחד המעיינות באזור. בדרכם חזרה, על כביש עפר, ניגש אליהם המחבל ששוחח עמם ולפתע שלף נשק וירה לעברם לפחות חמישה קליעים.

כוחות הביטחון ממשיכים את הפעילות המבצעית והמודיעינית במאמץ להתחקות אחר עקבותיו של המחבל, שטרם נתפס. כוחות צה"ל סרקו את כל מרחב הכפרים הפלסטינים באזור הפיגוע, והשב"כ פועל במישור המודיעיני.