הלינץ' בפצועים הסורים: נעצרו תשעה חשודים

התפתחות משמעותית בחקירת האירוע בנווה אטי"ב שלשום: המשטרה הודיעה כי עצרה 9 צעירים בחשד שהיו מעורבים בתקיפת האמבולנס הצבאי והביאו למותו של פצוע סורי ולפציעתו קשה של אחר. בצה"ל חושדים: חייל העביר מידע לדרוזים

התפתחות דרמטית בחקירת הלינץ' בפצועים הסורים: תשעה חשודים נעצרו במהלך הלילה (בין שלישי לרביעי) בחשד למעורבות בתקיפת האמבולנס הצבאי שלשום והריגת אחד הפצועים. נבדק החשד כי חלק מהעצורים מעורבים גם בתקיפת אמבולנס צבאי בחורפיש, שעות לפני הלינץ'. החשודים, תושבי רמת הגולן, הועברו לחקירה ובהמשך יוחלט האם לבקש להאריך את מעצרם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בצה"ל סיימו אתמול את התחקיר הראשוני לאירוע, שבמהלכו נרצח פצוע סורי ואחר נפצע קשה. שני חיילים נפצעו קל. בצבא בודקים חשד שלפיו חייל העביר מידע מוקדם לתושבים במג'דל שמס ואיפשר להם את הנחת המארב, שכלל טרקטורונים שחסמו את הכביש והכיכר. על פי התחקיר, עלתה ההנחה שהתבררה בסופו של דבר כמוטעית כי אף אחד לא ידע מי מובל באמבולנס שנע בגזרה מדי יום כמה פעמים.

עוד עלה מהממצאים כי האמבולנס, שהבחין במארב, שינה כיוון ונסע לנווה אטי"ב בניסיונו להימלט. סמוך ליישוב, עצרו החיילים כדי לטפל בפצועים ולהזעיק סיוע לתיקון האמבולנס ששמשתו נפגעה מיידוי אבנים. עוד נמצא כי החיילים הגנו בגופם על הפצועים ומנעו באופן הזה הסלמה וטבח.

עצורים בחשד למעורבות בלינץ'

החשודים בבית המשפט

נתניהו ייפגש עם ראשי העדה הדרוזית

קצין בכיר אמר כי צה"ל "ימשיך לפנות פצועים מסוריה, ממשלת ישראל היא זו שתחליט על המדיניות ולא אספסוף מוסת. אם יהיה צורך, נמשיך לפנות גם דרך מג'דל שמס, אם כי אפשר שנעשה זאת בליווי ואבטחה כבדים יותר".

הנזק שנגרם לאמבולנס

בתוך כך, זימן ראש הממשלה בנימין נתניהו היום ללשכתו בירושלים את ראשי העדה הדרוזית בישראל בעקבות האירוע. אתמול התייחס נתניהו לאירוע ואמר כי "לא ניתן לאף אחד לקחת את החוק לידיים. לא ניתן לאף אחד להפריע לחיילי צה"ל במשימתם".

נתניהו הוסיף כי מבצעי הלינץ' יאותרו "ואנו נמצה איתם את הדין. אנחנו מדינת חוק, אנחנו לא חלק מהאנרכיה שמתפשטת סביבנו. אני קורא לראשי העדה הדרוזית, שהיא עדה מפוארת, שיש לנו ברית אחים איתם, אזרחי מדינת ישראל, אני קורא להם להרגיע את הרוחות ולומר לכל אזרח דרוזי במדינת ישראל - מכבדים את החוק, מכבדים את חיילי צה"ל, לא לוקחים את החוק לידיים - זה מה שאני מבקש מאחינו הדרוזים, זה מה שאני מבקש מכל אזרח במדינת ישראל".