צה"ל: לא ניתן למשט להגיע לעזה

המשט הפרו-פלסטיני ששם לו למטרה "לשבור את הסגר הימי על הרצועה" נמצא בין איטליה ליוון ובחיל הים כבר נערכים לחסום את הסירות. בצה"ל עוקבים אחר המסלול שלהן שלאורכו יצטרפו עוד פעילים. השר בנט: "פינו יהודים וקיבלנו משטים"

צה"ל: לא ניתן למשט להגיע לעזה (דובר צה"ל)

בצה"ל לא עומדים מנגד ונערכים לקראת הגעת המשט הפרו-פלסטיני, שנמצא בדרכו לרצועת עזה מאירופה. במהדורה המרכזית פורסם הערב (ראשון) כי בצבא ניתנה הנחיה להתכונן לעצור אותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר בשתי סירות מאוד קטנות שספק אם יכולות לשאת ציוד רב, שנמצאות בין איטליה ויוון ומתוכננות לעצור בדרך כדי לאסוף עוד פעילים.

מאז תקרית משט המרמרה פיתח חיל הים אמצעים שיאפשרו לו להתמודד עם מצבים מהסוג הזה, כשבמקביל נמשכים מאמצים דיפלומטיים- מדיניים למנוע את הגעת המשט לאזור.

שר החינוך ויו"ר הבית היהודי נפתלי בנט התייחס הערב למשט המתוכנן לעזה ואמר: "עשר שנים לאחר ההתנתקות, מגוש קטיף יורים טילים על ילדינו, מעזה חופרים מנהרות אל יישובינו, ומתורכיה מוציאים משטי טרור אל חופינו. הבטיחו לנו 'יש פתרון לכל מתיישב', וקיבלנו 'יש פתרון לכל טרוריסט'. פינינו יהודים וקיבלנו משטים".

הוא הדגיש כי ישראל צריכה להגיד בקול ברור: "אנו לא בורחים יותר מהארץ שלנו, והפלסטינים איבדו כל זכות, אם היתה להם בכלל, לדרוש זאת".

מוקדם יותר היום הודיע חבר הכנסת באסל גטאס (הרשימה המשותפת) כי ישתתף במשט הפרו-פלסטיני שנמצא בדרכו לרצועת עזה, ששם לעצמו מטרה לשבור את הסגר הימי. הוא שלח מכתב לראש הממשלה ושר הביטחון ובו פירט את כוונתו. "המשט האזרחי הוא משט של שלום", כתב. "אין שום סיבה למנוע מאיתנו להגיע לעזה".

ח"כ גטאס אמר לחדשות 2 Online: "כתבתי לראש הממשלה שאני חושב שיש תקווה הפעם שייתנו למשט להיכנס. אין שום סיבה שלא לתת לכמה ספינות שמגיעות עם ציוד רפואי לבתי חולים בעזה להיכנס לרצועה. אחרי כל מה שקרה בצוק איתן, למה מחכים? למלחמה הבאה? מטילים שוב מצור שחונק את הרצועה כמו שהיה לפני כן.

"מה נעשה? נחכה לסבב האלימות הבא? אם נתניהו יסתכל על מצבו הבינלאומי היום - זה רק מתבקש שייתן למשט להיכנס. יש לישראל זכות חוקית להטיל מצור על עזה? המצור לא חוקי. הניסיון להגיע לעזה דרך המים הבינלאומיים לא נחשב לתוקפנות נגד מישהו. תוקפן הוא מי שמטיל את המצור".