שיפור במצבו של הלוחם שנדקר בירושלים

החייל שנפצע קשה מאוד בפיגוע הדקירה נותח עם הגעתו לבית החולים, והרופאים הצליחו להשתלט על הדימום. מפקד מג"ב שיבח את תפקודו של הלוחם, שהצליח לנטרל את המחבל: "פעולה מהירה, מקצועית ונחושה הביאה לסיומו של האירוע, טרם המשיך המחבל לממש את כוונותיו"

זירת הפיגוע, היום

"באומץ לב יוצא דופן, למרות הפגיעה הקשה חתר הלוחם למגע ונטרל את המחבל": שיפור חל במצבו של לוחם מג"ב שנדקר ונפצע היום (ראשון) בפיגוע בירושלים. מצבו מוסיף להיות קשה, אך בבית החולים שערי צדק עדכנו כי הוא יצא מכלל סכנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

מפקד משמר הגבול ניצב עמוס יעקב ביקר את הפצוע ושיבח את תפקודו: "לא בכדי לוחמי מג"ב זוכים לכינוי 'השכפ"ץ של המדינה". יעקב שיבח את פעולתו המהירה של הלוחם שהצליח לפגוע במחבל ולנטרל אותו למרות פציעתו: "פעולה מהירה, מקצועית ונחושה הביאה לסיומו של האירוע, טרם המשיך המחבל לממש את כוונותיו".

ד"ר עופר מרין, מנהל מחלקת הטראומה בבית החולים, עדכן את מפקד משמר הגבול על שיפור קל במצבו של הלוחם לאחר שנותח. מרין הוסיף כי מצבו של השוטר עדיין קשה.

"מייחל להחלמתו". ארדן (יהונתן סינדל)

"דקירה אחת הגיעה כמעט עד לליבו"

"הוא הגיע אלינו לאחר שנדקר מספר פעמים בגופו במצב אנוש, כשהפציעות העיקריות היו בחזה ובצוואר, ודקירה אחת הגיעה כמעט עד ללבו. הוא נותח באופן מיידי והצלחנו להשתלט על מקורות הדימום. לשמחתנו, אין פגיעות נוספות שהתגלו בהדמיה שעבר והוא הועבר במצב יציב אך קשה ליחידה לטיפול נמרץ", אמר ד"ר מרין לחדשות 2.

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן שוחח עם מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו והתעדכן ממנו על פרטי הפיגוע. ארדן אמר כי הוא "רואה בחומרה רבה את הפיגוע שמהווה אירוע נוסף ברצף פיגועים שהתרחשו בעת האחרונה בבירת ישראל". השר הנחה את מפכ"ל המשטרה לפעול בכל המישורים כדי להגביר את תחושת הביטחון בירושלים, בעיקר במהלך תקופת חודש הרמדאן.

ארדן שיבח גם כן את הלוחם, "שעל אף פציעתו הקשה ירה לעבר המפגע, ובכך מנע פגיעה באחרים. השר התעדכן במצבו הבריאותי של הלוחם שנפצע ומייחל להחלמתו". השר הוסיף כי הוא מצפה מההנהגה הפלסטינית לגנות את הפיגוע.