שוטר נפצע קשה בפיגוע דקירה בירושלים - וניטרל את המחבל

פלסטיני חמוש בסכין דקר שוטר מג"ב סמוך לשער שכם ופצע אותו קשה. השוטר הספיק לשלוף את נשקו האישי, לירות במחבל ולנטרל אותו. כוחות ביטחון רבים במקום

חשד לפיגוע דקירה בירושלים: צעיר פלסטיני חמוש בסכין דקר הבוקר (ראשון) שוטר משמר הגבול סמוך לשער שכם בעיר העתיקה ופצע אותו קשה מאוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שניות לאחר שנדקר בפלג גופו העליון הצליח השוטר הפצוע לשלוף את נשקו האישי ולפתוח באש לעבר המחבל. כתוצאה מהירי נוטרל הדוקר ונפצע באורח אנוש.

זירת הפיגוע (חדשות 2)

כוחות מד"א שהוזעקו למקום העניקו טיפול רפואי ראשוני לשניים, השוטר (20) והמחבל (18), ופינו אותם לבית החולים שערי צדק כשמצבם מוגדר קשה מאוד עד אנוש.

"הפצוע הוא צעיר כבן 20, מצאנו אותו עם פציעות בפלג גופו העליון", סיפר זכי הלר, דובר מד"א בשיחה עם חדשות 2 מזירת האירוע. "הוא טופל בשטח ובהמשך באמבולנס כשהוא מורדם ומונשם, הוא מטופל כעת בחדר המיון בבית החולים".

"כשהגענו למקום מצאנו צעיר כבן 20 שוכב מחוסר הכרה עם מספר פצעי דקירה בפלג גופו העליון", סיפר פאראמדיק מד"א אהרון אדלר שטיפל בפצוע. "הענקנו לו טיפול מציל חיים שכלל הרדמה והנשמה ופינינו אותו לבית החולים. במקום הייתה המולה רבה".

ד"ר עופר נעים, מנהל מערך הטראומה בבית החולים שערי צדק, עדכן על מצבו של השוטר הפצוע. "הוא הגיע אלינו במצב אנוש לאחר שנדקר מספר דקירות בגופו", אמר. "הפגיעות העיקריות הן בצוואר ובחזה עד הלב. הוא נכנס לניתוח דחוף והצלחנו להשתלט על מקורות הדימום. הוא הועבר במצב יציב לטיפול נמרץ ומצבו מוגדר קשה מאוד".

כוחות רבים של משטרה ושירות הביטחון הכללי הוזעקו לזירת הדקירה והחלו בתחקור נסיבות האירוע. על פי הערכה ראשונית מדובר בפיגוע על רקע לאומני, אך לא ידוע אם מדובר במחבל שפעל באופן עצמאי או שנשלח על ידי ארגון כשלהו.

שער שכם, ארכיון (רויטרס)

עדיין לא ברור אם למחבל הדוקר, בן 18 מאזור חברון, יש אישור שהייה בישראל. "על פניו מדובר במאפייני פיגוע של מפגע בודד ולמרות זאת נבדקות כל האפשרויות האחרות", אמר בתגובה לאירוע מפקד מחוז ירושלים, ניצב משה (צ'יקו) אדרי.

אדרי הוסיף ושיבח את תגובתו המהירה של שוטר המג"ב שנפצע שהספיק לירות ולנטרל את המחבל. "במשטרת ירושלים כבר מפיקים את הלקחים כתוצאה משני הפיגועים, זה מהיום וזה מיום שישי בתחילת חודש הרמדאן", הדגיש וציין כי מאחר וההערכה היא שאלו היו מחבלים בודדים אין כרגע כוונה להטיל מגבלות על אוכלוסיות גדולות.

"העובדה שזו פעם רביעית או חמישית ששוטרים הם יעד לפיגועים בולטת, ולכן ניתנו הנחיות בהתאם לכוחות בשטח בעיקר באזורי חיכוך להגביר את המיגון האישי", אמר בנוסף אדרי. ראש עיריית ירושלים ניר ברקת שהגיע לזירה הצטרף לשבחים לשוטרים בכלל ולפצוע בפרט, וציין שאין שום כוונה לאפשר לטרור הפלסטיני הישג כלשהו ולפיכך שגרת האירועים בירושלים לא תשתנה.

האירוע מתרחש בחודש הרמדאן, בתקופה רגישה שבה מערכת הביטחון משתדלת להקל על התושבים הפלסטינים. במקביל גם האבטחה באזורים נפיצים תוגברה על מנת למנוע אירועים מסוג זה. רק בסוף השבוע נרצח דני גונן, צעיר ישראלי בן 25, בפיגוע ירי סמוך ליישוב דולב.