ריבלין על פיגוע הירי בבנימין: "עוד חוליה בהסלמה השקטה"

במערכת הפוליטית הגיבו באופן חריף לפיגוע הירי בבנימין בו נרצח דני גונן (25) מלוד. "לא נשלים עם מציאות בה צעיר מקפח חייו בשל היותו יהודי", כתב הנשיא ריבלין. נתניהו הבהיר כי ישראל פועלת לאיתור האחראים למעשה

ריבלין: "חוליה נוספת בהסלמה השקטה" (חדשות 2)

גינויים חריפים במערכת הפוליטית לפיגוע הירי בבנימין, בו נהרג דני גונן, צעיר בן 25 מלוד וחברו, צעיר בשנות ה-20 לחייו נפצע קל-בינוני. "מדובר בחוליה נוספת בהסלמה השקטה והחמורה של מעשי טרור שאנו עדים להם בחודשים האחרונים. לא נשלים עם מציאות בה מטייל צעיר מקפח את חייו באדמת ארץ ישראל בשל היותו יהודי" כתב נשיא המדינה ראובן ריבלין בעמוד הפייסבוק שלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

"ראוי שנשמע גינוי נחרץ וברור למעשים נפשעים אלה מצד ההנהגה הערבית, הנושאת באחריות לפעולות טרור היוצאות משטחה, וכן ממנהיגי הציבור הערבי במדינת ישראל" אמר הנשיא, ששלח את תנחומיו למשפחת ההרוג, ואיחל החלמה מהירה לפצוע.

ראש הממשלה בנימין נתניהו כתב כי "הסימנים בשטח מעידים שמדובר בפיגוע טרור. אנו פועלים לאיתור את מי שביצע את המעשה. אסור שהשקט היחסי שמושג הודות לסיכולים יטעה אותנו, הניסיונות לפגוע בנו נמשכים - ואנו נוסיף להילחם בהם".

ההרוג בפיגוע הירי בבנימין (פייסבוק)


שר החינוך נפתלי בנט אמר בתגובה לפיגוע הירי בבנימין כי "בזמן שהעולם עוסק בלהחרים יהודים, הפלסטינים עוסקים בלרצוח אותם. שתי התופעות מחוברות בקשר סיאמי של טרור". "הפלסטינים הולכים ומרחיקים עצמם ממשפחת העמים אל חברה המעודדת טרור ורצח" הוסיף.

ח"כ איתן כבל מהמחנה הציוני אמר כי "הפיגוע הרצחני בבנימין נעשה על ידי חיות אדם. הם לא ישברו אותנו ולא יצליחו לכופף אותנו". "אין זה סוד שיש ויכוח אמיתי ולא פשוט בחברה הישראלית לגבי הדרך לפתרון הסכסוך הארור בינינו לבין שכנינו, אך אין ויכוח לגבי אחדותנו נגד כל מי שינסה לפגע בנו" הדגיש כבל, ששלח את תנחומיו למשפחת הנרצח ואיחל החלמה מהירה לפצוע.