מדוע ביטלה הרשות הפלסטינית הסעות לתפילות הרמדאן?

מערך ההסעות הישירות לתפילות הרמדאן בהר הבית לא פעל, על אף שישראל אישרה הפעלת אוטובוסים ישירים, שנועדו להקל על האוכלוסייה הפלסטינית. מתאם פעולות הממשלה בשטחים: "מקווה שחוסר ההיערכות לא נבע מסיבות פוליטיות"

מתפללים בהר הבית. ארכיון (רויטרס)

מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף יואב (פולי) מרדכי אמר היום (שישי) כי הוא מקווה שחוסר ההיערכות של הרשות הפלסטינית בארגון אוטובוסים ישירים לתפילות יום השישי הראשון של הרמדאן שנערכו היום בהר הבית לא נבע מסיבות פוליטיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

"אני מקווה שחוסר ההיערכות לארגן אוטובוסים ישירים לתפילות שנועדו לסייע לאוכלוסייה, לא נבע מסיבות פוליטיות", אמר מרדכי לסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען". מתאם פעולות הממשלה בשטחים הבהיר כי במסגרת הצעדים בחודש הרמדאן, אישרה ישראל כניסתם של גברים מעל גיל 40 ונשים בכל גיל להר הבית באמצעות אוטובוסים מאורגנים, שיסיעו את התושבים משטחי יהודה ושומרון ישירות לירושלים.

מרדכי הוסיף כי בשל העובדה שלא אורגנו הסעות מסודרות, נאלצו הנשים לעבור בידוק טרם כניסתן למתחם הר הבית, הליך אותו ניתן היה למנוע לו אורגנו הסעות ייעודיות. מתאם הפעולות בשטחים ציין כי ישראל מוכנה לאפשר למאות אוטובוסים להיכנס לירושלים במהלך השבועות הקרובים בהן יציינו המוסלמים את חודש הרמדאן.

עד כה נכנסו 50 אלף פלסטינים משטחי יהודה ושומרון לירושלים, מתוכם 20 אלף שעברו במחסום קלנדיה. האלוף מרדכי אמר כי ישראל תמשיך במתן ההיתרים לאורך כל החג, וקרא לציבור הפלסטיני לפקוד את משרדי הקישור הפלסטיני על מנת להשיג היתרים לביקור משפחות בירושלים.

50 אלף פלסטינים נכנסו עד כה לישראל (חדשות 2)


ג'מאל שקיר, מפקח התנועה הכללי הגיב לטענות ואמר ל"מען" כי המשרד לעניינים אזרחיים ברשות לא מסר למשרד התחבורה ברשות את ההיתרים הדרושים להכנסת האוטובוסים לירושלים.