שב"כ חוקר נקמה לפיגוע מ-2013

בתגובה לפיגוע שבו נרצח אזרח ישראלי בצומת תפוח בוצעו מספר פעולות נקם, בהן גם תקיפתו של פועל ערבי בגן ציבורי בירושלים לפני כשנתיים. כעת עצר שב"כ לחקירה תלמיד ישיבה, בחשד שהיה עד לאירוע, אך לא דיווח על כך

הצעיר לא חשוד בדקירה. ארכיון

תלמיד ישיבה בירושלים נחקר בימים האחרונים בשירות הביטחון הכללי, בחשד שהיה עד לתקיפת ערבי על רקע לאומני לפני כשנתיים בבירה, תקיפה שבוצעה בתגובה לפיגוע סמוך להתנחלות יצהר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

תלמיד הישיבה, בן 19, זומן אתמול (ראשון) ונשאל ארוכות על האירוע שבו נדקר פועל ערבי בגינה ציבורית בשכונת בית ישראל בירושלים, כמעשה נקם על דקירתו למוות של אביתר בורובסקי ז"ל בצומת יצהר בחודש אפריל 2013.

היום זומן תלמיד הישיבה בשנית להמשך החקירה ושחורר לאחר שעות ארוכות. בשב"כ הבהירו כי הם אינם מייחסים לצעיר את ביצוע הדקירה של הערבי, אך סבורים כי היה עד ראייה ועל כך ייתכן ויוכל לקדם את החוקרים בניסיונם לאתר את המבצע.

פיגוע דקירה בצומת תפוח. ארכיון (דוברות מד"א)

פרקליטו של הצעיר, עו"ד איתמר בן גביר, מסר בתגובה: שב"כ לא מפסיק להפעיל לחץ על צעירים יהודים, כדי לפענח מקרים על רקע לאומני אך התחושה שבמקום לחפש את האמת מנסים בשבכ לנצל מצוקות ולגרום לאנשים למסור עדויות שקר והודאות שווא".

באפריל 2013 נרצח אביתר בורובסקי, בן 32 ואב לחמישה מיצהר, בפיגוע דקירה בצומת תפוח. בורובסקי עמד בצומת תפוח בתחנת האוטובוס לכיוון ירושלים כשמחבל פלסטיני חמוש בסכין הגיע אליו ודקר אותו שלוש דקירות בחזה, חטף את האקדח שהיה ברשותו של בורובסקי, וירה בו כדור אחד.