הרמטכ"ל קבע: צה"ל יקים זרוע סייבר

צה"ל נכנס לזירת הסייבר: בתום עבודת מטה שנערכה בחודשים האחרונים, החליט הרמטכ"ל גדי איזנקוט להקים זרוע סייבר חדשה שתפעל בזירה המאתגרת ברשת. "צה"ל נדרש לפעול בכל זירות הלחימה", ציין איזנקוט. "הזרוע תביא לידי ביטוי את היתרון הטכנולוגי והאנושי"

הלוחמים החדשים, אילוסטרציה (דובר צה"ל)

הבשורה הגדולה הראשונה של הרמטכ"ל בתפקידו: ראש המטה הכללי גדי איזנקוט החליט להקים בתוך שנתיים זרוע סייבר חדשה שתוביל את כלל הפעילות המבצעית של צה"ל בלוחמה ברשת. ההחלטה תובא בקרוב לאישורו של שר הביטחון משה (בוגי) יעלון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עם כניסתו לתפקיד, מינה איזנקוט צוות רב-זרועי בראשות ראש אמ"ן, אלוף הרצי הלוי לבחינת שיפור האפקטיביות המבצעית של צה"ל במימד הסייבר. בסיום עבודת הצוות נערכו סדרת דיונים במטה הכללי, בהם הוחלט להקים את הזרוע החדשה.

על פי לוח הזמנים שקבע הרמטכ"ל, בשלב הראשון תוקם הזרוע בשיתוף פעולה בין אגף המודיעין לאגף התקשוב. הוא הטיל על צוות רב-זרועי להציג לו את תכנית העבודה להקמתה, לקראת תאריך היעד - בעוד כשנתיים.

החלטה משמעותית ראשונה, איזנקוט (רויטרס)

לדברי הרמטכ"ל, הקמת הזרוע הינה בעלת חשיבות עליונה להתאמת צה"ל לשינויים בזירת הלחימה ומהווה נדבך נוסף בדינמיות של הצבא. "צה"ל נדרש לפעול בכל זירות הלחימה ובכלל זה במימד הסייבר ההופך למשמעותי מיום ליום", ציין אזינקוט.

לדבריו, "הקמת הזרוע תאפשר לצה"ל לפעול בצורה טובה יותר בזירות אלו ולהביא לידי ביטוי את היתרון הטכנולוגי והאנושי הקיים כבר היום במדינת ישראל".