צעיר פלסטיני נהרג מדריסת רכב צה"לי במהלך בעימותים ליד רמאללה

על עובדה אחת אין ויכוח: רכב צבאי דרס למוות את עבדוללה איאד גנאיים בן ה-22 בזמן שבמקום התנהלו עימותים בין צה"ל לפלסטינים. מכאן מתפצלות הגרסאות. הפלסטינים: הרכב פגע בו במכוון שוב ושוב. צה"ל: הצעיר עמד להשליך בקבוק תבערה, הרכב סטה מהדרך והתהפך עליו שלא במכוון

ארכיון (דובר צה"ל)

המעצר ליד רמאללה הסתיים במות פלסטיני: צעיר פלסטיני נהרג הבוקר (ראשון) בעימות עם חיילי צה"ל שהחל במהלך פעילות מעצרים. על פי תחקיר ראשוני, הצעיר עמד להשליך בקבוק תבערה לעבר חיילי צה"ל במהלך פעילות מעצרים בכפר מאלכ מזרחית לרמאללה. בצה"ל טענו כי הרכב הצבאי "סטה והתהפך" ופגע בפלסטיני. הפלסטינים טוענים כי מדובר בדריסה מכוונת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כוח צה"ל דיווח כי נתקל ביידויי אבנים, בקבוקי תבערה ומטעני נפץ מאולתרים. מהמידע הראשוני עולה כי אחד הרכבים של הכוח הצה"לי דרס את הפלסטיני שעמד ליידות לעברם בקבוק תבערה. צה"ל פתח בתחקיר נסיבות המקרה.

התקשורת הפלסטינית מדווחת כי החיילים דרסו את הצעיר הפלסטיני שוב ושוב, במכוון. על פי הפלסטינים, ההרוג הוא עבדוללה איאד גנאיים בן ה-22 שהשתחרר לפני מספר חודשים מהכלא הישראלי.

זוהי התקרית הקטלנית השנייה בשטחים בתוך פחות משבוע: ביום רביעי דווח כי צעיר פלסטיני נהרג מאש צה"ל במחנה הפליטים ג'נין. התקרית אירעה בעת יציאת הכוח מהמקום, כשזיהה את הפלסטיני החשוד בעת שהוא אוחז במטען ומנסה להשליך אותו לעבר הכוח. בתקשורת הפלסטינית טענו כי מותו של הפלסטיני היה אחד הגורמים לשיגורי הרקטות לעבר הדרום.