לוחמים טוענים: "הפלסטיני ניסה לחטוף נשק מהחייל"

חיילים שהיו עדים לתקרית שבה הותקף פלסטיני, טוענים כי התגרה בלוחמים, קילל אותם ואף ניסה לחטוף את נשקם. "הוא מעורר פרובוקציות ולא בפעם הראשונה", הדגיש גורם צבאי. בצה"ל מתחקרים את האירוע, המעורבים יועמדו לדין

כלי תקשורת פלסטינים פרסמו היום (שבת) תמונות מטרידות שצולמו במהלך הפרות סדר בכפר ג'ילזון, בהן נראים חיילי צה"ל כשהם מכים ומקללים תושב פלסטיני, לכאורה ללא סיבה נראית לעין. בצה"ל מתכוונים לחקור את המעורבים, אך חיילים שהיו במקום טוענים: "הפלסטיני היה זה שהתגרה בנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון המטריד נראה אחד החיילים כשהוא מכה את הפלסטיני באגרופים ומקלל אותו, שניות לאחר מכן מצטרפים אליו חיילים נוספים. הסרטון צבר תאוצה לאחר שהועלה לרשת ופורסם במקביל בכלי התקשורת הפלסטינים. לטענת החיילים שהיו במקום, הדברים אינם מצטיירים כפי שהיו: "הפלסטיני ניסה לחטוף את הנשק מאחד החיילים, הוא קילל אותנו".

חייל נוסף מאותו גדוד סיפר: "צריך להבין שנוצרות שם סיטואציות לא פשוטות. כל שבוע עשרות פלסטינים זורקים עלינו אבנים, כל פעם יש פצועים בקרב החיילים". וכך, גם במהלך הסרטון נראים פלסטינים מיידים אבנים לעבר הכוח, אחד הקצינים שהיה במקום נפצע קל ונזקק לטיפול רפואי.

גורם צבאי בכיר טען בפני חדשות 2 Online כי "מדובר בהפרת סדר קבועה, הפלסטיני הזה מעורר פרובוקציות ולא בפעם הראשונה, הוא זה שהתגרה בחיילים". הגורם הצבאי לא חסך ביקורת מהתנהגות החיילים שאותה הגדיר חמורה, אל הדגיש כי הפלסטיני המתועד הוא שהוביל אותם לפעול כך.

בצה"ל מבינים היטב את השלכות האירוע, שתועד ופורסם בכלי תקשורת רבים ברחבי העולם, לכן כבר מחר צפויים להגיע המעורבים למח"ט חטיבת כפיר לדיון משמעתי. "זה אירוע לא טוב", הבהיר גורם צבאי. "זה נראה מאוד רע ואנחנו נתחקר ונבין מה היה שם כי היו אירועים שקדמו לאירוע. נראה שהחייל איבד עשתונות ולא התנהג לפי הנהלים ונבדוק את כל הפרטים״.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה לאחר התקרית: "המעורבים יובאו מחר בפני מפקד החטיבה להמשך בירור ותחקור האירוע ובמידת הצורך אף יינקטו נגדם צעדים משמעתיים. מבירור ראשוני נראה כי ההתנהגות אינה עולה בקנה אחד מהמצופה מחיילי צה"ל".

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv