זעם בדרום על הירי: "מצפים מהממשלה להגיב"

ראשי מועצות בדרום קראו לממשלה לפעול נגד חמאס בתגובה לירי המתמשך מרצועת עזה: "לא נסכים להיות בני ערובה של ארגוני הטרור". גם באופוזיציה מיהרו לבקר את מדיניות הממשלה: "נתניהו ויעלון לא מונעים את הירי"

"המצב בלתי נסבל". ארכיון (רויטרס)

"טפטוף הירי הופך לגשם": ראשי מועצות בדרום ופוליטיקאים מימין ומשמאל שבו ומתחו ביקורת על מדיניות הממשלה, שעות ספורות לאחר שיגור הרקטה מעזה לכיוון הדרום. אזעקה נשמעה באזור אשקלון ובמועצה האזורית חוף אשקלון, אך לבסוף התברר כי הרקטה - אותה שיגרו ככל הנראה ארגונים סלפים ברצועה - נפלה בשטח עזה ובסמוך לגדר המערכת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, אמר כי "זה לא משנה אם השיגור נכשל והרקטה התפוצצה בעזה במקום באשקלון. כל עוד נמשך האיום ולא מתאפשרים חיים נורמאליים לתושבי הדרום - המצב הוא בלתי נסבל". שר החוץ לשעבר, ששאף להיות שר הביטחון, הוסיף כי לדעתו" מה שצריך להתפוצץ בעזה הן לא רקטות כושלות אלא פצצות של צה"ל כדי שייפסק האיום התמידי הזה".

עוד טען ליברמן כי "הכוונה היא לא שיפציצו שוב חולות ריקים אלא לתקוף לפי תכנית מסודרת, ויש כזו, שתשים סוף לשלטון הטרור בעזה". גם ח"כ חיים ילין מיש עתיד, שכיהן עד לאחרונה כראש מועצת אשכול, הצטרף לביקורת ואמר כי "ממשלת ישראל לא מונעת את הבעיה, אלא עסוקה בניהול הירי מעזה ובהישרדות פוליטית".

ילין קרא לנתניהו "להפסיק לדאוג אך ורק לעתידך הפוליטי - קיים את שהבטחת ודאג לביטחונם של תושבי הדרום, חיינו אינם הפקר. במדינה מתוקנת הפינג פונג הצבאי המתמשך, בזמן שממשלת ישראל משקמת את עזה לא הגיוני. אקורד הסיום של מערכה צבאית חייב להיות הסדר אזורי, שכולל שיקום רק בתנאי שמתבצע פירוז ברצועה".

ארכיון (מנדי הכמן ,פלאש 90)

תמיר עידאן, ראש המועצה האזורית שדות נגב, אמר כי הירי מחזיר את התושבים לתחושות שלפני מבצע 'צוק איתן': "לא ניתן לקיים שגרת חיים תחת איום מתמיד של ירי רקטות והחשש בקרב התושבים מפני הסלמה בקיץ הקרוב הולך ומתעצם . לכן אנו מצפים מממשלת ישראל שתגיב לירי בעוצמה על מנת שיובהר בצורה חד משמעית שלא נסכים להיות בני ערובה של ארגוני הטרור מרצועת עזה".

יאיר פרג'ון, ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, אמר בתגובה לאזעקה בשטח המועצה כי "גם הפעם אלפי תושבים נחפזו למרחבים המוגנים על אף הירי הכושל. הירי לעבר יישובינו אינו גזרת גורל!".

ח"כ עמר בר-לב מהמחנה הציוני אמר כי "ה'טפטופים' וה'זליגות' הופכים לגשם של ממש. נתניהו ויעלון ממשיכים להפגין חולשה והססנות. ההרתעה הישראלית בדרום, אם הייתה קיימת בכלל, התמוטטה. בקרוב עוד עלולים לרדת פה גשמי קיץ. ישראל חייבת להגיב מיד, בצורה ברורה, חזקה ונחושה למי שהיא רואה בו אחראי, כדי שגם תושבי הדרום יוכלו לישון בשקט בקיץ הזה". גם חברו לסיעה, ח"כ איל בן ראובן, טען כי "יש לעצור את הירי על ידי פגיעה קשה יותר בחמאס".