רקטה ששוגרה לישראל נפלה בעזה

סמוך לשעה 22:00 נשמעה אזעקה באשקלון ובמועצה האזורית חוף אשקלון, ומיד אחריה נשמעו באזור פיצוצים. הבדיקות העלו כי הרקטה התפוצצה סמוך לגדר מחוץ לשטח ישראל. פלג של דאע"ש נטל אחריות‎

ארכיון (רויטרס)

השקט בדרום שוב הופר, בפעם החמישית בתוך חודש: סמוך לשעה 22:00 (חמישי) נשמעו אזעקות באזור העיר אשקלון ובמועצה האזורית חוף אשקלון. בתום סריקות הודיעו בצה"ל כי לא אותרה נפילה בשטח ישראל, אלא בשטח הרצועה. ארגון המזוהה עם דאע"ש בעזה נטל אחריות לשיגור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מיד עם הישמע האזעקה דיווחו תושבים באזור אשקלון על הדי פיצוץ שנשמעו היטב. טל, תושב אשקלון, סיפר לחדשות 2 Online: "ישבנו במסעדה ולפתע המלצרית אמרה לנו שיש אזעקה ועלינו להתפנות. אנשים קמו בבהלה ורצו למרחב המוגן".

"ממשלת ישראל לא מונעת את הבעיה אלא עסוקה בניהול הירי מעזה ובהישרדות פוליטית", אמר ח"כ חיים ילין (יש עתיד), לשעבר ראש המועצה האזורית אשכול. "נתניהו די! הגיע הזמן להפסיק לדאוג אך ורק לעתידך הפוליטי - קיים את שהבטחת ודאג לביטחונם של תושבי הדרום. חיינו אינם הפקר. במדינה מתוקנת הפינג-פונג הצבאי המתמשך, בזמן שממשלת ישראל משקמת את עזה - לא הגיוני. אקורד הסיום של מערכה צבאית חייב להיות הסדר אזורי, שכולל שיקום רק בתנאי שמתבצע פירוז ברצועה".

תמיר עידאן, ראש המועצה האזורית שדות נגב, אמר: "טפטופי הירי בתקופה האחרונה מחזירים את תושבי הדרום לתקופה המקבילה בשנה שעברה. לא ניתן לקיים שגרת חיים תחת איום מתמיד של ירי רקטות והחשש בקרב התושבים מפני הסלמה בקיץ הקרוב הולך ומתעצם. לכן אנו מצפים מממשלת ישראל שתגיב לירי בעוצמה על מנת שיובהר בצורה חד משמעית שלא נסכים להיות בני ערובה של ארגוני הטרור מרצועת עזה".

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, יאיר פרג'ון, התייחס גם הוא לירי. "גם הערב אלפי תושבים נחפזו למרחבים המוגנים על אף הירי הכושל", אמר. "הירי לעבר יישובינו אינו גזרת גורל".

ניסה להרגיע את התושבים. תורג'מן (חדשות 2)

פגישה עם האלוף

השבוע, על רקע דרישה גוברת לתגובה מהדרג המדיני, הגיע אלוף פיקוד הדרום סמי תורג'מן לפגישה מיוחדת עם ראשי המועצות ביישובי עוטף עזה. "אנחנו מקווים שחמאס יצליח להשתלט על הארגונים הסלפים והסוררים ברצועה", אמר אלוף תורג'מן בפגישה שהתקיימה בעיריית שדרות. כשנשאל בנוגע לחששם של התושבים, ענה: "אני לא חושב שיש סיבה להיות מודאגים".

גם ביום שני האחרון נשמעה אזעקה באזור העיר וגרמה לבהלה, אך בדיקה העלתה כי לא נורתה רקטה מהרצועה. בשבועות האחרונים חודש הירי מהרצועה לעבר יישובי הדרום. זאת הפעם החמישית בתוך כשבועיים שאזעקות מפרות את שגרת החיים של התושבים.

בשבת נשמעה אזעקה בשורה של יישובים ובהם בית שיקמה, בת הדר, גיאה, מבקיעים, תלמי יפה ואיזור התעשייה באשקלון וזמן קצר לאחר מכן התפוצצה רקטה בשטח פתוח ולא גרמה לנפגעים או לנזק. בצה"ל העריכו כי מדובר בשיגור בודד ובאזור נערכו סריקות אחר הרקטה שהתפוצצה סמוך לאחד מיישובי המועצה האזורית חוף אשקלון.

ביום רביעי שעבר נשמעו אזעקות באשקלון, בנתיבות ובעוטף עזה בעקבות שיגור רקטות. שתיים מהן התפוצצו בשטחים פתוחים במועצה האזורית שדות נגב ולא גרמו לנפגעים או נזק.

בהכנת הידיעה השתתפו ניר דבורי, אהוד יערי ותמיר סטיינמן.