צפו: החייל הבודד הפתיע את הוריו שנותרו בצרפת

יוהאן קנפו עלה לישראל לפני שנה וחצי כדי להתגייס לצה"ל, והשאיר את הוריו מאחור. במשך כל התקופה הזו הוא לא ראה אותם - עד שהגיע לביקור בהפתעה. "אימא שלי לא האמינה ובכתה, ואבא שלי היה בשוק ולא עיכל", סיפר. ההתרגשות והדמעות נקלטו היטב במצלמה

מנתב"ג בדרך לחיבוקים ולנשיקות של אמא: יוהאן קנפו, לוחם בפלוגת חיל ההנדסה של הצנחנים, שרק לפני ארבעה חודשים התגייס לצה"ל - טס לצרפת והפתיע את הוריו, אותם לא ראה כשנה וחצי. את תיעוד המפגש הוא ערך לסרטון קצר ומרגש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

את המפגש צילמה ידידה טובה של קנפו שידעה שהוא מגיע מישראל. הוריו ושאר בני משפחתו של החייל קיבלו אותו בחיבוקים חמים ובדמעות. קריאות ההתרגשות והבכי נשמעים היטב בסרטון.

"אימא שלי לא האמינה ובכתה, ואבא שלי היה בשוק ולא עיכל, זה היה מאוד מיוחד", סיפר קנפו לחדשות 2 Online בשיחה מצרפת, שם הוא ישהה עד סוף החודש.

"לא הייתה שאלה"

הוא טס במימון עצמי, ובינתיים מבלה את רוב הזמן עם משפחתו וחבריו. "אני מטייל ונהנה אבל מחכה לחזור", אמר. "אני אוהב את הצנחנים, אני רואה בזווית אחרת את ישראל מהצבא".

לפני כשנה וחצי עלה קנפו לישראל מתוך ציונות ורצון לשרת בצה"ל. "זה היה לי ברור מאליו, לא הייתה שאלה, אני יהודי וצריך לשרת בצה"ל", הוא מסביר. קנפו רצה לשרת בצנחנים בשל ההיסטוריה המפוארת של החטיבה - וקיבל את מבוקשו עם הגיוס. הוריו ומשפחתו נשארו בצרפת והוא עלה לבדו ומתכונן להישאר בארץ. הוא מתגורר בבית דודתו בירושלים.

בינתיים משפחתו, כמו יתר יהודי צרפת, מתמודדים עם אנטישמיות מתגברת. "אם אתה יהודי שיוצא לרחוב ומזהים אותך, זה מפחיד כי יכולים לפגוע בך", הוא אומר. "אחי, למשל, כשהוא יוצא למרכז העיר ולרכבת התחתית, שם את הכיפה בכיס. זה פיקוח נפש".

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.tv

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של מתן חצרוני