מפקדים בכלא צבאי כתבו "טרור לכלואים" – ויועמדו לדין

מפקד בסיס הכליאה החליט להעמיד לדין שני מפקדים בכלא שהעלו תמונה שלהם, על מדים, מחוץ למתחם, שעל גבה מתנוסס הכיתוב הקשה. התמונה עוררה זעם בקרב אנשים שנכלאו בעבר. קצין בכיר בכלא: "זה אירוע חמור, אנו מסתכלים על כולם כבני אדם"

מפקד כלא 4 בצריפין, סגן-אלוף חגי קנטרוביץ' נדהם אמש (ב') כשראה בכתבה שפורסמה בחדשות 2 Online תמונה של שני מדריכי כלואים שמשרתים תחתיו, שבה נכתב "טרור לכלואים", בעת שהם עומדים במתחם הצבאי. בתגובה, הוא החליט להעמיד אותם לדין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בצילום, שהועלה לרשת החברתית אינסטגרם, נראים שני המפקדים לבושים במדים ועל התמונה מתנוסס הכיתוב: "מניאקים בפעולה. מה נשתנה, כלא 4 - טרור לכלואים". הם צפויים להישפט בשל תוכן הדברים ועקב העובדה שצילמו תמונה בשטח צבאי - בניגוד לנהלים.

"אני רואה את האירוע בחומרה", אמר לחדשות 2 Online קצין בכיר בכלא. "זה אירוע שהוא בניגוד לכל התפיסה שלנו, בכלא קודם כל רואים אנחנו בני אדם. בסוף צריך לזכור שהם ילדים בני 19 ו-20".

התמונה שהועלתה

לדברי הקצין הבכיר מדובר בשני חיילים טובים - והוא הופתע מהדברים. "הבחור היה כלוא אצלנו ורצה להיות מדריך כלואים. אני לא יודע מה השתבש אצלם אבל הם ישלמו על זה". את התמונה חשפו חיילים שנכלאו בעבר ויצאו למחאה נגד התנאים לטענתם בבתי הכלא הצבאיים.

לדף הפייסבוק שפתחו ברשת הצטרפו כבר מאות תומכים. בצבא טוענים מנגד כי התנאים בכלא שופרו בשנים האחרונות ויש ירידה במקרי האלימות.

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.tv

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של מתן חצרוני