בגלל דבורה: לוחם צנחנים תובע הכרה כנכה צה"ל

לוחם צנחנים שנעקץ במהלך שמירה בעמדה בגבול הצפון פיתח תגובות אלרגיות שהובילו לסיום שירותו. מאז, הוא עובר טיפולים מדי שבוע ונע עם מזרק. בתביעתו הוא טוען כי שוחרר מהצבא ללא טיפול ראוי וכרגע הוא בסכנת חיים: "רציתי להמשיך להיות לוחם"

ארכיון (חדשות 2)

א', חייל בצנחנים שלחם ב"צוק איתן", נעקץ על ידי דבורה במהלך שמירה במוצב בצפון במהלך המבצע, סבל מתופעות אלרגיות ולבסוף שוחרר מצה"ל. לאחרונה הוא הגיש תביעה למשרד הביטחון בדרישה שיכירו בו כנכה צה"ל. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך המבצע בקיץ הקודם הוא נכנס לעזה עם יחידתו ובחלק מהזמן נשלח גם לשמור על בסיס ברמת הגולן. הוא נעקץ כששמר בעמדה בגבול סוריה ב-1 באוגוסט. בהתחלה זה רק גירד לו, אבל אחרי דקות ספורות החלו להופיע סימני פריחה בכל הגוף. א' הרגיש קוצר נשימה וסחרחורות ופונה באמבולנס לבית חולים, שם אושפז במשך יומיים.

בצבא רצו לשחרר אותו בגלל מצבו הרפואי, אך הוא התעקש להמשיך, ביקר אצל מספר רופאים שציידו אותו במזרק מיוחד. לאחר כמה חודשים החליט צה"ל בכל זאת לסיים את שירותו על פרופיל רפואי.

עו"ד אלי סבן (יח"צ)

"היום אני עובר טיפול פעם בשבוע, ולא יכול לצאת לטבע כמו שאהבתי בעבר", הוא סיפר לחדשות 2 Online. "שירתתי רק שנה וארבעה חודשים ורציתי להמשיך להיות לוחם, אך מאז העקיצה לא יכולתי".

החייל, שלא סבל מכל בעיה רפואית לפני הגיוס, טוען בתביעה כי שוחרר מהצבא ללא טיפול ראוי כנגד האלרגיה וכרגע הוא בסכנת חיים בגין כך. "מדובר בלוחם שסובל מאלרגיה קשה בגין מצבו ולכן למרות שלא נפצע בקרב יש לאפשר לו טיפול רפואי מלא", אמר בא כוחו עו"ד אלי סבן.

באגף השיקום במשרד הביטחון אישרו לו לקבל טיפול רפואי בגין "אלרגיה לארס דבורה", ובוחנים את בקשתו להיות מוכר כנכה צה"ל.

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.tv

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של מתן חצרוני