אלוף הפיקוד לתושבי הדרום: "אין סיבה לדאוג"

בעקבות ההסלמה בדרום הגיע אלוף הפיקוד לפגישה עם ראשי המועצות ביישובי עוטף עזה. אלוף סמי תורג'מן ביקש להרגיע את החשש של התושבים ואמר: "אנחנו מקווים שחמאס יצליחו להשתלט על הארגונים הסוררים ברצועה"

"אין סיבה לדאוג"

ירי הרקטה אמש מרצועת עזה לעבר הדרום - השלישי בתוך כשבועיים - מעלה את מפלס החרדה בקרב התושבים. על רקע דרישה גוברת לתגובה מהדרג המדיני, הגיע הערב (ראשון) אלוף פיקוד הדרום סמי תורג'מן לפגישה מיוחדת עם ראשי המועצות ביישובי עוטף עזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנחנו מקווים שחמאס יצליח להשתלט על הארגונים הסלפים והסוררים ברצועה", אמר אלוף תורג'מן בפגישה שהתקיימה בעיריית שדרות. כשנשאל בנוגע לחששם של התושבים, ענה: "אני לא חושב שיש סיבה להיות מודאגים".

אלוף פיקוד הדרום סמי תורג'מן (flash 90 / IDF SPokesperson)

אתמול בשעות הערב התפוצצה רקטה שנורתה מרצועת עזה בשטח פתוח סמוך לאשקלון, מבלי לגרום לנזק או לנפגעים. כמה שעות לאחר מכן תקפו מטוסי חיל האוויר ברצועת עזה. במקביל הורה שר הביטחון יעלון על סגירת מעבר ארז ומעבר כרם שלום.

"לא נסכים להיות בני ערובה של שום גורם מעבר לגדר", אמר לאחר הירי יאיר פרג'ון, ראש המועצה האזורית חוף אשקלון. "אני סומך על צה"ל שידע לאתר את הטרוריסטים ומצפה מהדרג המדיני להחזיר את השקט למרחב", הדגיש פרג'ון, לאחר כמה ימים מתוחים שבהם התחדש הירי משטח הרצועה.

ראש עיריית אשקלון, איתמר שמעוני, טען כי מדובר ברגע אמת עבור מדינת ישראל. "כבר לא מדובר בטעות או בירי בודד אלא בהפרה בוטה של הפסקת האש. השקט שחשבנו שישרור באזורנו לאחר 'צוק איתן' התפוגג מהר ממה שציפינו ואסור לנו להסכים למציאות שכזו", אמר שמעוני.

"זה הרגע לשנות אותה. עם זאת, אני סומך על הממשלה והעומד בראשה, שיקבלו את ההחלטות הנכונות בימים הקרובים".