האם בקרוב תופסק הדפסת העיתון "במחנה"?

השבועון הצבאי ראה אור מדי שבוע עוד בטרם הוקם צה"ל, ומאז הוא מחולק לקצינים וחיילים רבים. אולם כעת, בשל העלות הגבוהה הנדרשת להוצאתו שוקלים בצבא להפסיק את הדפסתו ולהעבירו לרשת. קצין בכיר באגף כוח האדם בצה"ל: "אנחנו צריכים להתאים עצמנו לעידן החדש"

בקרוב: הדפסת "במחנה" תופסק? (חדשות 2)

עוברים לרשת? השבועון הצבאי "במחנה" יצא לאור לראשונה בשנת 1934 עוד בטרם הוקם צה"ל, ומחולק לקצינים וחיילים רבים בתוך המערכת הצבאית - באוויר בים וביבשה. אולם לחדשות 2 Online נודע כי בצה"ל שוקלים להפסיק את הדפסת העיתון ולהפכו לעיתון דיגיטלי המופץ ברשת.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך השנים שבהן הופץ, שימש "במחנה" כמקור לעדכונים חדשותיים שוטפים הנוגעים לצבא ולביטחון לצד כתבות מגזין. אולם באחרונה החלו באגף כוח האדם בשיתוף עם דובר צה"ל בקיום עבודת מטה נרחבת בכל הקשור לביטאונים של צה"ל, בין השאר בשל התקציבים הרבים המושקעים בהפצתם.

לצד "במחנה", בצה"ל קיימים עיתונים נוספים כמו ביטאון חיל האוויר וביטאון זרוע היבשה המופצים במקביל להפעלת אתר צה"ל על ידי אנשי דובר צה"ל, המספק דיווחים שוטפים על הנעשה בצבא.

בצה"ל טוענים כי המטרה העיקרית היא הנגשה של העיתון לחיילים רבים שאינם נחשפים לעיתון. בעתיד תיבחן גם אפשרות של פיתוח אפליקציה לעיתון, ושילוב של הביטאונים השונים לאתר מאוחד.

"להתאים עצמנו לעידן החדש"

"המטרה בסופו של דבר היא טובה - להתאים את עצמנו לעידן הקיים ולהתחדש", אמר קצין בכיר באגף כוח האדם בצה"ל. "היום כולם נמצאים בטלפונים החכמים ובסוף זה יגיע לשם, אין לנו כל כוונה לפגוע בעיתון", הוסיפה קצינה בכירה אחרת באגף. גורמים בצה"ל הבהירו כי העניין נבחן כחלק מעבודת מטה רחבה, וכי עדיין לא מדובר בהחלטה סופית.

כתבי וצלמי "במחנה" פרושים בזירות השונות ברחבי הארץ. מרבית אנשי העיתון הם לובשי מדים והחל מינואר 2014 עורך אותו רס"ן צחי בירן. ברבות השנים הצמיח העיתון אנשי תקשורת רבים שהיום משרתים בתפקידים מרכזיים בכלי תקשורת בישראל.

מדובר צה"ל נמסר כי "בצה"ל מתקיימת עבודת מטה בנושא אשר בוחנת את אופן פרסום כלל הביטאונים בצה"ל".

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.tv

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של מתן חצרוני