"מחבלים מתאבדים הוצמדו לשליט"

אחד מבכירי חמאס טוען כי ביום שחרורו של גלעד שליט נשלחו עמו חבורה של מחבלים מתאבדים עם חגורות נפץ שקיבלו פקודה מרמטכ"ל חמאס דאז, אחמד ג'עברי, למנוע בכל מחיר את מסירתו לישראל - אם יתברר שיש תעלול או הטעייה במהלך עסקת החילופים

חששו מהטעייה. שליט וג'עברי ביום השחרור (רויטרס)

האם גלעד שליט הוחזר לישראל כשהוא מלווה בחבורת מחבלים מתאבדים עם חגורות נפץ עליהם? כך טוען היום (חמישי) אחד מבכירי ארגון חמאס בריאיון לרשת אל ג'זירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לטענת עבד אל חקים חניני, ממייסדי הזרוע הצבאית של הארגון, שליט נשלח עם חבורה של מחבלים מתאבדים שלבשו חגורות נפץ, במטרה להיות מוכנים לאפשרות של ביטול עסקת חילופי השבויים עם ישראל.

על פי הדיווח של אלחקים חניני, מי שנתן את ההוראה הוא מפקד הזרוע הצבאית של חמאס באותה עת, אחמד ג'עברי, שלימים חוסל על ידי צה"ל בראשית מבצע "עמוד ענן" בשנת 2012.

ג'עברי ציווה על המחבלים המתאבדים להתלוות לשליט עם חגורות הנפץ ולמנוע בכל מחיר את מסירתו לישראל, אם יתברר להם במהלך עסקת החילופים שישראל תכננה לבצע תעלול הטעייה.

"ג'עברי סיפר לנו שעם שליט נכנסה קבוצה של שהידים, כל אחד עם חגורת נפץ על הבטן שלו", סיפר אלחקים חניני. "ההחלטה של הזרוע הצבאית הייתה שאם תהיה איזושהי בגידה, כל בגידה, החייל הזה לא יחזור חי".