האולטימטום לחמאס הסתיים בירי לעבר ישראל: "נמשיך בג'יהאד"

הארגון שלקח אחריות על הירי לעבר ישראל נקרא על שם פעיל טרור עירקי, פועל בהשראת דאע"ש ונלחם בחמאס. הארגון שזעם על הרג אחד מבכיריו איים לחדש את הירי תוך 48 שעות - ועמד מאחורי האיום: "איש לא ירתיע אותנו במאבק מול היהודים"

תומכי דאע"ש בעזה מחממים את הגזרה ומאיימים להמשיך: הארגון הסלפי "פלוגת עומר חדיד", שלקח אחריות על הירי לעבר ישראל, עלה לכותרות רק לאחרונה בשל הלחימה מול חמאס והאיומים להפר את השקט בדרום. ברצועה עוד מכנים את הארגון "קיקיוני", אך הזיקה בינו לבין דאע"ש מאיימת להוביל להסלמה ברצועה. אז מיהו הארגון ומה כוונתו?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בכרוז שפרסם הלילה הארגון הסלפי התומך בדאע"ש, המכונה "פלוגת עומר חדיד", נכתב כי הירי לעבר ישראל בוצע כפעולת נקם על מותו של אחד מפעילי הארגונים הסלפים ברצועת עזה. בארגון טענו כי הבכיר נהרג על ידי חמאס "כדי לרצות את היהודים". 

הכרוז שפרסם הארגון, הבוקר

שלשום איים הארגון להפר את הפסקת האש על ידי שיגור רקטות על ישראל והציב לחמאס אולטימטום של 48 שעות לשחרר עצורים סלפים ולהפסיק את ההסתה ופעולות הדיכוי של תומכי דאע"ש בעזה. אמש מימש הארגון את האיום ובנטילת האחריות נכתב כי פלוגת עומר חדיד שיגרה שלוש רקטות גראד.

בלקיחת האחריות לא מופיע אולטימטום חדש לחמאס, אך עצם השיגור מהווה קריאת תיגר על הארגון השולט בעזה מצד ארגון קיקיוני. הארגון הסלפי נקרא על שם מנהיג מורדים בפלוג'ה שבעירק נגד משטר סדאם חוסיין ולאחר מכן נגד הצבא האמריקני.

הארגון הקדיש את הפיגוע לאבו עבדאללה מוהאג'ר, המנהיג הצבאי של הארגון הסלפי העזתי ג'ונד אנסאר אללה. מוהאג'ר הוא פלסטיני מסוריה שהסתנן לרצועה ב-2007 והקים תשתית טרור. תחילה הוא שיתף פעולה עם גדודי עז א-דין אל קסאם ואחר כך פרש לג'ונד אנסאר אללה, שהתנגד להפסקת אש עם ישראל וניסה להוציא לפועל פיגועי ראווה, בין היתר פיגוע תופת באמצעות סוסים.

מוהאג'ר חוסל לבסוף במהלך טבח שביצע חמאס נגד פעילי הארגון ב-2009. ייתכן שהארגון הנוכחי הוא גלגול של הארגון ג'ונד אנסאר אללה, שלו חשבון פתוח עם חמאס ועכשיו מצא הזדמנות לסגור חשבון ולהפר את הפסקת האש כדי לגרום לחמאס מבוכה ונזק בתקיפות התגובה של צה"ל.

על פי ההודעה שפרסם הארגון הסלפי בחשבון הטוויטר שלו, הירי בא בתגובה להריגת פעיל דאע"ש על ידי ארגון החמאס ברצועה יממה קודם לכן. הארגון כתב: "אנו ממשיכים בג'יהאד נגד היהודים אויבי אללה, ואיש לא ירתיע אותנו".