הרמטכ"ל שחרר גוזלים לחיק הטבע

טופס טיולים לחיק הטבע: בשבועות האחרונים הגיעו לבית החולים של הספארי 5 גוזלי סיסים לאחר שנפלו מהקן. לאחר טיפול מסור הוחלט לקיים את טקס השבתם לחיק הטבע בבסיס הקריה במעמד בכירי הצבא. מי שזכה לכבוד המיוחד לשחרר את הגוזלים היה הרמטכ"ל איזנקוט. צפו באירוע יוצא הדופן

עוף גוזל בפקודת הרמטכ"ל: חמישה סיסים קטנים, שטופלו במשך שבועות רבים, הושבו לטבע על מנת שיצטרפו לחבריהם. הטקס נערך שלשום (שני) בבסיס הקריה, והרמטכ"ל גדי איזנקוט התכבד בזכות לשחרר את הציפורים שמספרם הצטמצם באופן דרמטי בשנים האחרונות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הסיסים הגיעו כגוזלים לבית החולים לחיות בר של הספארי ורשות הטבע והגנים לאחר שנפלו מהקן. הציפורים, ששקלו אז בין 20 ל-25 גרם בלבד, דרשו טיפול צמוד וייחודי שכלל שש ארוחות בכל יום. המטפלים בבית החולים השקיעו בטיפול בסיסים שעות רבות והאכילו אותם בחרקים ובעיקר בצרצרים.

לאחר שגדלו והתחזקו, הוחלט בקרן הדוכיפת ובחברה להגנת הטבע להשיב אותם לטבע. האירוע המרגש והייחודי התקיים בקריה במעמד הרמטכ"ל, סגן הרמטכ"ל, ראש אט"ל (אגף טכנולוגיה ולוגיסטיקה), עשרה מחברי המטה הכללי ועוד 120 אורחים שפינו כמה רגעים מיומם העמוס, שכולל את תרגיל העורף הלאומי. במעמד המרגש השתתפו גם ילדים מבית הספר לטבע בתל אביב.

הקנים בהם גודלו הגוזלים (דובר צה"ל)

רגע לפני תחילת האירוע החלו סיסים רבים להתעופף מעל המוזמנים וכך היה ברור לכולם שכאשר חמשת הסיסים יושבו לטבע, הם יחברו מיד לחבריהם שמעל ובעוד כעשרה ימים ימשיכו איתם בנדידה לאפריקה. הסיס שאותו השיב הרמטכ"ל הגיע לבית החולים במצב קשה במיוחד ונראה היה כי סיכויי הישרדותו קלושים במיוחד בשל העובדה כי שקל כ-20 גרם, אך לאחר טיפול מסור הצליחו מטפלי ומתנדבי בית החולים לשקם אותו.

בספארי הדגישו כי "השבת הסיסים לקריה ולשרונה משמעותית במיוחד, שכן עד לפני כמה שנים חגו בשמי תל אביב כ-20,000 סיסים, אך בספירה האחרונה שנעשתה לפני כשבוע על ידי עמותת ידידי הסיסים וחיילי צה"ל, התברר כי בתל אביב מצויים רק כ-8,000 סיסים וללא ספק יש להשיב את הסיסים לאזור".

קרן הדוכיפת ועמותת ידידי הסיסים בנו תאי קינון מיוחדים, שהוצבו על אחד מבנייני השימור שבקריה בתקווה להביא בעתיד למקום עוד הורים מקננים. המסר של צה"ל בטקס היה למעשה לקיחת אחריות על שימור הטבע וסביבתו.

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.tv

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של מתן חצרוני