‫בכיר בשב"ס: "ברגותי הביך אותנו"‬

בשב"ס ממשיכים לבדוק כיצד הצליח עבדאללה ברגותי, בכיר מהנדסי חמאס, להבריח טלפון לתא ואף הגדיל לעשות ולהתראיין לרדיו בעזה. קצין בכיר: "השיג את מטרתו". המכשיר אותר, ברגותי בצינוק. חיפושים אחר הסייענים

אנשי שירות בתי הסוהר הצליחו לאתר אמש (ראשון) בכלא רמון מכשיר טלפון סלולרי, שעל פי ההערכות שימש את בכיר חמאס עבדאללה ברגותי לקיום ריאיון הבוקר בתחנת רדיו בעזה. בכיר בשירות בתי הסוהר אמר בעקבות התקרית: "הריאיון נועד להביך את צמרת הפיקוד של שב"ס ובמובן הזה הוא השיג את מטרתו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הטלפון הסלולרי נמצא במכבסה במהלך פעילות שנערכה באגף שבו מוחזק ברגותי. בשלב זה בודקים בשב"ס כיצד הוחדר הטלפון לתוך הכלא ומנסים לאתר שותפים למעשה. ברגותי עצמו הועבר בעקבות התקרית לצינוק והוא יעמוד לדין משמעתי.

"אני מצטרף אליכם מתוך הכלא של כוחות הכיבוש", אמר אתמול בבוקר ברגותי בריאיון שהעניק לרדיו אל-ראי בעזה. ברגותי מרצה 67 מאסרי עולם בגין רצח 67 ישראלים בפיגועי טרור. "אנחנו מלאי סבלנות ומחזיקים מעמד", הוסיף. "בין אם נשוחרר עכשיו או בעוד אלפי שנים, נמשיך בשלנו".

40 אלף ש"ח לטלפון מוברח

הריאיון שהעניק ברגותי נחשב לאירוע יוצא דופן בין היתר בשל העובדה כי לרוב האסירים הביטחוניים הכלואים בישראל חוששים להתראיין באופן הזה. שני החששות העיקריים שמנחים אותם הם הענישה והעובדה כי ריאיון כזה "שורף" את הטלפון - מרגע ששב"כ ושב"ס יודעים על טלפון שנעשה בו שימוש, הדרך לתפוס אותו היא קצרה.

ברגותי הושם בצינוק (אילוסטרציה) (חדשות 2)

המשמעות של טלפון "שרוף" היא רבה גם מבחינה כלכלית. מחירו המוערך של מכשיר טלפון נייד, מהסוג הפשוט ביותר, עומד על כ-40 אלף שקלים. כתב חדשות 2 לענייני פלסטינים אוהד חמו שוחח לאחרונה עם אסיר ששוחרר בעסקת שליט. לדבריו, נקודת המוצא של האסירים היא שבשב"כ מאזינים לכל השיחות שלהם ולכן מקפידים שם לא לשוחח על "ענייני עבודה" אלא להסתפק בשיחות אישיות.

אתמול אישרה ועדת השרים לענייני חקיקה הצעת חוק שהגישה שרת המשפטים איילת שקד (הבית היהודי) למניעת שימוש בטלפונים סלולריים מאסירים ביטחוניים. בהצעת החוק נכתב בין היתר: "בשימוש בטלפונים סלולריים מהווה אחד מאמצעי המפתח לקידום פעילות טרור ומאפשר חיבור בין הניסיון המבצעי והידע שבידי הכלואים לבין הפעילים בשטח".

בהכנת הידיעה השתתף עזרי עמרם.