שבורים, קרועים, עקומים: 24/7 בחמ"ל – אלה כסאות התצפיתניות

תצפיתניות בגזרת יהודה ושומרון סובלות לטענתן מכאבי גב. הן העלו לרשת פוסט זועם שבו הן מציגות תמונות של הכסאות השבורים והמרופטים בחמ"ל שלהן, שם הם מתצפתות 24/7. "אולי ככה מישהו ישים לב למצב שלנו, פנינו לגורמים בצה"ל ולא קיבלנו מענה", כתבו. דובר צה"ל: מחליפים את הכסאות

24/7 בחמ"ל: אלה כסאות התצפיתניות

בצה"ל הבטיחו לשפר את תנאי השירות של התצפיתניות - שעושות עבודה קשה לילות כימים במשמרות ומול המסכים. במקומות רבים התנאים אכן שופרו, אלא שמתמונות שפורסמו ברשת ומציגות את הכסאות באחד החמ"לים ניכרת דווקא הזנחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר בתצפיתניות בגזרת יהודה ושומרון שבעברן סיכלו חדירות מחבלים ופיגועים והחליטו שהן לא מסוגלות יותר להמשיך עם הכסאות השבורים שלא מוחלפים בחמ"ל. לטענתן הן פנו למספר גורמים בצבא באשר לכסאות שלהן אך לא זכו למענה ולכן החליטו לפרסם פוסט בפייסבוק.

כיסאות קרוים ונטולי משענת


"ידוע לכולנו שישיבה ממושכת גורמת לנזקים ולעיתים אף לנזקים בלתי הפיכים", הן כתבו והתייחסו גם לכתבה שפורסמה בחדשות 2 Online לפני כחודשיים: "לא מזמן כולנו שמענו על תצפיתנית אשר תובעת את צה"ל על נזק בלתי הפיך שנגרם לה כתוצאה מהכסאות והתנאים שבהם היא נמצאת בזמן משמרת, ויש לציין שבזמן משמרת תצפיתנית אינה יכולה לזוז מהתצפית ואף להסב מבט - במילים אחרות טווח התנועה והאפשרויות הינן מוגבלות".

התצפיתניות סובלות מכאבי גב

לדבריהן, "הבעיה שאיתה אנו מתמודדות היא שהכסאות שצה"ל מספק לנו אינם מותאמים לישיבה ממושכת ובלתי פוסקת 24/7. הכסא נמצא בשימוש ולכן גם נשחק מהר יותר ודורש החלפה כל תקופה מסוימת. הכסאות בחמ"ל שלנו נמצאים כאן כבר שנים: הם בלויים וישנים, בעלי ליקויים רבים כגון-משענת עקומה, כסאות נמוכים מדי וקרועים וידיות שבורות".

התצפיתניות החליטו לשתף את הגולשים במצבן בפוסט שפורסם בעמוד "חיילים מצייצים", לאחר שלטענתן נתקלו במצבים בהן בנות סובלות מכאבי גב בלתי נסבלים. "אולי ככה מישהו ישים לב למצב של התצפיתניות בצבא, כי בסופו של דבר אנחנו מבצעות תפקיד מאוד קשה ובעל משמעות רבה לנו לצבא ולמדינה", כתבו.

"אנחנו מעריכות ומכבדות את התפקיד אבל אנחנו מרגישות שהתנאים אינם מאפשרים לנו לעשות אותו בצורה האופטימלית ביותר. התפקיד הוא אולי זמני ורק שנתיים מחיינו אבל ההשלכות והנזקים נשארים גם אחרי. בכל זאת מדובר בבנות שיושבות מאחורי המסכים ולא ברובוטים", סיכמו.

מצב הכסאות כפי שצולם בחמ"ל המדובר אינו אופייני רק לו. "גם אצלנו יש את אותה הבעיה", סיפרה לחדשות 2 Online חיילת המשרתת בחמ"ל בצפון. "בכל פעם אומרים שיתקנו את זה וישנו את זה אבל זה עדיין לא קרה".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "בימים האחרונים מתבצע תהליך החלפת כיסאות בחמ״לים השונים, התהליך צפוי להסתיים בקרוב ויכלול גם את החמ״ל המצולם".

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של מתן חצרוני