פרסום ראשון: סוכלה סדרת פיגועים של חיזבאללה באירופה

רשויות הביטחון בקפריסין עצרו בדירת מסתור בלרנקה פעיל חיזבאללה כשברשותו 2 טונות של חומר נפץ באיכות גבוהה. על פי החשד היה אמור חומר הנפץ לשמש לסדרה של פיגועים נגד מטרות ישראליות ויהודיות ברחבי היבשת

רשויות הביטחון בקפריסין עצרו אזרח לבנוני בחשד כי מדובר בפעיל חיזבאללה שתכנן להוציא לפועל שורה של פיגועי תופת נגד מטרות ישראליות, יהודיות ומערביות באירופה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

החשוד, שמחזיק גם בדרכון קנדי, נעצר בעיר לרנסקה שבקפריסין ובדירת המסתור שלו איתרו כוחות הביטחון כמות גדולה מאוד של כ-2 טונות חומר נפץ באיכות גבוהה במיוחד. מקור ביטחוני ישראלי בכיר אמר לחדשות 2 Online כי מדובר ב"עוד הוכחה למעורבות של האירנים בטרור העולמי". לדבריו, את התשתית שנחשפה הכווינו והדריכו אנשי משמרות המהפכה של אירן "מתוך כוונה להוביל את חיזבאללה כזרוע המבצעת פיגועים ברחבי אירופה והעולם".

דירת המסתור הייתה על פי החשד תחנת מעבר שממנה היו אמורים להישלח מנות קטנות יותר של חומרי הנפץ לגורמים שונים ברחבי אירופה. ככל הנראה מדובר היה בניסיון להטמין מטענים ולהפעיל מכוניות תופת בסמוך למתקנים ישראליים ולבתי כנסת.

גורמי ביטחון בישראל עודכנו בפרטי המעצר ואמרו כי מדובר בפעולה מהירה ואיכותית של קפריסין, שהצליחה לסכל במעצר הזה סדרת פיגועים משמעותית.

"חיזבאללה איננו זונח את הזירה הישראלית", אמר היום חבר הכנסת והאלוף במילואים איל בן ראובן (המחנה הציוני). "למרות היותו בלחץ פנימי בלבנון הוא ממשיך לפעול כנגד מדינת ישראל ולייצר תשתיות פעולה כנגד מטרות ישראליות בעולם. הזירה הצפונית נפיצה ויכולה להתפרץ בכל רגע".

נסראללה: "עוקבים אחר האויב"

הכוחות המיוחדים של חיזבאללה ממשיכים כל העת לתכנן ולנסות להוציא לפועל פיגועים נגד גורמים יהודים וישראלים באירופה. בארגון מחשיבים את הקיץ הקרוב כתזמון אטרקטיבי במיוחד לנסות להוציא לפועל פיגועים, בשל העובדה כי מאות אלפי ישראלים צפויים לנפוש בחו"ל.

מוקדם יותר השבוע נשא מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה נאום לציון 15 שנים לנסיגת ישראל מלבנון ובמהלכו הבהיר כי למרות הקרבות הנוספים שמנהל ארגונו באזור - הוא לא הפקיר את החזית מול ישראל.

"אנחנו ממשיכים בפעילות, מפגינים נוכחות ומתעדכנים במידע ובידיעות שמגיעות אלינו מהגזרה הזו", הבהיר. "אנחנו עוקבים אחר כל תנועות האויב ותכניותיו ומתמידים בהכנות. מוקדי העניין האחרים שלנו, גדולים ככל שיהיו, אינם מסיחים את דעתנו מכל תנועה ותזוזה של האויב. כוונותיו של האויב הציוני, אמירותיו ומחשבותיו, נמצאות במרכז תשומת הלב שלנו".