החיילים שרקדו "גולדן בוי" נשפטו: "סיכנו חיי אדם"

חמשת החיילים, המשתייכים לחטיבת הצנחנים, הועמדו לדין בשל הקליפ שצילמו ובו רקדו לצלילי השיר שייצג את ישראל באירוויזיון בווינה. העונש: 21 ימי ריתוק לכל אחד מהם. צה"ל: הסרטון המדובר צולם במהלך פעילות מבצעית

המחווה המבודחת של חיילי צה"ל לשיר ששלחה ישראל לתחרות האירוויזיון בווינה, אוסטריה - עלתה להם במשפט צבאי וב-21 ימי ריתוק לבסיס. הסיבה, לטענת צה"ל: הסרטון המדובר צולם במהלך פעילות מבצעית תוך סיכון חיי אדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החיילים, המשתייכים לפלוגת חיל ההנדסה בגדוד הסיור של חטיבת הצנחנים ממחזור אוגוסט 2012 וממתינים לשחרורם הקרב, החליטו להעביר את אחת השבתות האחרונות שלהם בצילום של סרטון מחווה לנציג הישראלי באירוויזיון - הזמר הצעיר נדב גדג'.

החיילים שיחזרו במדויק את תנועותיו של גדג' בפזמון, ולאחר השורה האחרונה בו "Let me show you Tel Aviv", נקטע השיר והחייל החמישי שצילם את הסרטון קיטר בהומור: "איזה תל אביב?".הסרטון צולם בגזרת חברון ביהודה ושומרון.

"נתנו את הנשמה שלהם למדינה"

קרוב משפחה של אחד החיילים אמר בזעם לחדשות 2 Online: "אלה חיילים שנתנו את הנשמה שלהם למדינה. הם היו בתוך עזה בצוק איתן ושפטו אותם על השתטות רגעית. אני בכלל הייתי קורא לזה תמיכה ופירגון לישראל".

הסרטון של פלוגת חיל ההנדסה של הצנחנים, שעלה בעמוד הפייסבוק "חיילים מצייצים", זכה לתגובות ושיתופים רבים. החיילים עצמם אמרו: "עשינו את זה כמחווה אחרונה לעצמנו לפני השחרור. אנחנו בקו ג'נין, והתגובות שקיבלנו הן מפרגנות בטירוף, אפילו בנות מבקשות שנלמד אותן את הצעדים. חשוב להדגיש שזה לא היה באמצע פעילות מבצעית או משהו אחר שיכל להפריע לפעילות של הצבא".

מדובר צה"ל נמסר כי "הסרטון המדובר צולם במהלך פעילות מבצעית תוך סיכון חיי אדם, וצולם באמצעות טלפון נייד האסור לשימוש בפעילות זו. נדגיש כי החיילים לא נשפטו בשל תוכן הסרטון".

גורם צבאי ציין כי "בתחקיר שקיים מג"ד גדס"ר צנחנים הביעו החיילים חרטה על מעשיהם והצטערו על כך שפעלו בצורה לא אחראית. הסרטון צולם על גדר המערכת בזמן שבירת השגרה המבצעית הנדרשת בפעילות מסוג זה". לדברי הגורם, לנקודה בה צילמו החיילים את הסרטון נזרק בקבוק תבערה בתקופה האחרונה, ובגזרה מתקיימת גם פעילות פח"ע.

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv