בעקבות ירי הרקטה: צה"ל תקף בעזה

לאחר ירי הרקטה לעבר גן יבנה אמש, תקפו לפנות בוקר כלי טיס של חיל האוויר תשתיות טרור בדרום הרצועה. שר הביטחון יעלון: "לא הייתי מציע לאיש לבחון אותנו". גורם פלסטיני: חמאס עצר חלק מחברי החוליה ששיגרה את הרקטה

צה"ל משיב אש: בעקבות ירי הרקטה לעבר ישראל, תקף לפנות בוקר (רביעי) חיל האוויר ארבע מטרות בדרום רצועת עזה. שר הביטחון יעלון הזהיר: "לא הייתי מציע לאיש לבחון אותנו". גורם פלסטיני טוען כי חמאס עצר כמה מחברי החוליה ששיגרה את הרקטה ופרס כוחות בשטח כדי לאכוף את המשך הרגיעה. בעיריית אשדוד החליטו שלא לקיים את הלימודים במוסדות החינוך שבהם אין מיגון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אם לא יהיה שקט בישראל - רצועת עזה תשלם על כך מחיר כבד מאוד, כזה שיגרום לכל מי שמתכנן לאתגר אותנו להצטער על מעשיו", אמר הבוקר שר הביטחון משה יעלון. "לישראל אין כל כוונה לעבור לסדר היום על ירי לעבר אזרחיה, כפי שבוצע אמש בידי גורמי ג'יהאד אסלאמי. הלילה תקף צה"ל מטרות ג'יהאד אסלאמי וחמאס".

"מוטב לחמאס כי יפעל לרסן כל ניסיון ירי לעבר ישראל או פרובוקציות כלפיה, אחרת ניאלץ לפעול בעוצמות גדולות יותר", הוסיף יעלון. "לא הייתי מציע לאיש לבחון אותנו".

ארכיון

לראשונה מאז מבצע צוק איתן בקיץ האחרון נורתה אמש (שלישי) רקטת גראד ממרכז רצועת עזה לעבר שטח ישראל. הרקטה התפוצצה בשטח פתוח בין אשדוד לגן יבנה מבלי לגרום לנפגעים בגוף או לנזק. בעקבות הירי הוחלט באשדוד כי במוסדות החינוך שבהם אין מיגון לא יתקיימו היום לימודים.

זמן קצר לאחר הירי אמר גורם צבאי כי ישראל רואה בחמאס "אחראי לכל מה שנעשה משטח הרצועה". חמאס, שחשש מתגובה ישראלית, הורה לכל אנשי מנגנוני הביטחון לפנות את עמדותיהם בלילה. בתוך כך הכחיש אתמול דובר הג'יהאד האסלאמי כי ארגונו הוא שעומד מאחורי ירי הרקטות.

"להגיב באופן חד ותקיף"

יושב ראש ישראל ביתנו אביגדור ליברמן תקף את מדיניות הממשלה בעקבות הירי וקרא לה "להתעשת או לסיים את כהונתה כבר עכשיו". לדבריו, "ממשלה שאינה מוכנה לכתוב בקווי היסוד שלה שבכוונתה למגר את שלטון חמאס אפילו כשהאויב משגר טילים וכשיש לה גיבוי בינלאומי מלא - ממשלה כזאת משדרת חולשה".

חבר הכנסת חיים ילין (יש עתיד), לשעבר ראש מועצת אשכול, קרא לתגובה צבאית על ירי הרקטה הערב. "צריך לפרז את עזה תמורת שיקום הרצועה ועתיד כלכלי לתושבים שם", אמר. "כל עוד אין להם מה להפסיד, אנחנו נסבול פה".

"אני קורא לראש הממשלה להגיב באופן חד ותקיף", אמר חבר הכנסת עמר בר לב (המחנה הציוני). "לצערי אנו מקבלים הערב עוד איתות שחוסר העמידה התקיפה של נתניהו ויעלון ובד בבד היעדר יוזמה מדינית ברורה יביאו אותנו בקרוב לסבב חוזר בדרום הארץ. כבר היום עלינו להציג לחמאס את תג המחיר שלנו".

זוהי הפעם הרביעית מאז הקיץ האחרון בה יורים ארגוני הטרור בעזה לעבר ישראל. בפעמים הקודמות היו אלה יריות לטווח קצר ואילו הירי האחרון היה לראשונה לטווח בינוני.