אשדוד: אין לימודים במוסדות חינוך לא ממוגנים; כוננות בעזה מחשש לתגובה ישראלית

השבתה חלקית של הלימודים בעיר עקב הירי לדרום: כ-3,000 תלמידים שלומדים במוסדות לא ממוגנים יישארו בבתים. כוננות בעזה מחשש לתגובת צה"ל: חמאס פינה את כל העמדות. בכיר בג'יהאד מכחיש כי ארגונו קשור לירי

ארכיון

לראשונה מאז מבצע צוק איתן בקיץ האחרון נורתה אמש (שלישי) רקטת גראד ממרכז רצועת עזה לעבר שטח ישראל. הרקטה התפוצצה בשטח פתוח בין אשדוד לגן יבנה מבלי לגרום לנפגעים בגוף או לנזק, אך נערה בת 15 הוגדרה נפגעת חרדה. בעקבות הירי הוחלט באשדוד כי במוסדות החינוך שבהם אין מיגון לא יתקיימו היום לימודים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעקבות החלטת העירייה לא יתקיימו באשדוד לימודים ב-14 בתי ספר וב-57 גני ילדים שפועלים במבנים יבילים ומשרתים כ-3,000 ילדים ובני נוער. "על פי המידע שיש בידינו, מדובר באירוע נקודתי ולא צפויה הסלמה של המצב הביטחוני", אמר הלילה ראש עיריית אשדוד יחיאל לסרי במסר לתושבים. לסרי הדגיש כי העירייה "נוקטת בכל אמצעי הזהירות הנדרשים" וקרא גם לתושבים לשמור על עירנות. עוד הוסיף כי החלטה על פתיחת השוק העירוני תתקבל רק בשעות הבוקר.

זמן קצר לאחר הירי אמר גורם צבאי כי ישראל רואה בחמאס "אחראי לכל מה שנעשה משטח הרצועה". בעקבות החשש מפני תגובה צבאית ישראלית הורה משרד הפנים של חמאס לכל אנשי מנגנוני הביטחון לפנות את עמדותיהם בלילה. בתוך כך הכחיש אמש דובר הג'יהאד האסלאמי כי ארגונו הוא שעומד מאחורי ירי הרקטות.

הירי אמש היה הירי הרביעי מאז צוק איתן, אך בפעמים הקודמות מדובר היה בירי של פצצות מרגמה או של רקטות לטווח קצר לעבר יישובי עוטף עזה. מדובר בפעם הראשונה מאז הסתיים המבצע באוגוסט האחרון שמתבצע ירי לטווח בינוני.

סמוך לשעה 21:00 נשמעו מספר אזעקות ביישובי חבל לכיש ולאחר מכן דיווחו תושבים רבים על שמיעת הדי פיצוצים.

מוקדם יותר הסתיימה הערכת מצב במועצת גן יבנה בהשתתפות גורמי פיקוד העורף. בתום הערכת המצב לא נמסרו הנחיות מיוחדות לתושבים אך הוחלט על פתיחת מיגוניות ומקלטים במרחב הציבורי.

בהכנת הידיעה השתתפו ניר דבורי, אוהד חמו ותמיר סטיינמן.