הפנטגון מציג פתרון למנהרות הטרור

תערוכת טכנולוגיה שפותחה בשביל הפנטגון בארה"ב הציגה מערכת חדשה ומתקדמת שתאפשר גילוי של מנהרות קיימות ואיתור פעולות של חפירת מנהרות. "כאשר מתבצעת חפירה, האנרגיה משתחררת לקרקע וכשפוגעים באדמה, הפעולה גורמת לרטט", הסבירו המפתחים כיצד זה עובד

נמצא פתרון למנהרות הטרור? בזמן שבישראל מתכוננים לסבב הלחימה הבא ברצועת עזה או בגבול הצפון, בוושינגטון נערכה השבוע תערוכת טכנולוגיה שפותחה בשביל משרד ההגנה האמריקני, הפנטגון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בין שלל הפיתוחים הוצגה מערכת מתקדמת לגילוי של מנהרות קיימות או איתור פעולות חפירת מנהרות. לטענת מפתחי המערכת, היא כבר הוכיחה את עצמה באחרונה כשגילתה מנהרות הברחה בגבול מקסיקו.

ג'ניפר פיקוצ'י מצוות הפיתוח הסבירה כי המערכת משתמשת בגלי קול ובקולטני רטט המסוגלים לגלות מנהרות בעומק של עד שמונה מטרים ולאתר פעולה של חפירה בזמן אמת.

"כאשר מתבצעת חפירה, האנרגיה משתחררת לקרקע מכלי החפירה", אמרה פיקוצ'י. "לכן, כאשר הם פוגעים באדמה, הפעולה גורמת לרטט של האדמה מסביב, ואנו מסוגלים - באמצעות הכלים שפיתחנו - לחשוף ולאתר את מקור אותו הרטט".

בתערוכה הוצגו, בין היתר, גם זרועות ביוניות המאפשרות עבודה עם כלים במשקל כבד שניתנים לנשיאה על ידי חייל פשוט וטיל המשוגר ממטוס ומנטרל מערכות חשמל על הקרקע.