סוכלה הברחת טבעות דאע"ש לשטחים

משלוח תכשיטים מטורקיה לרשות הפלסטינית הכיל טבעות הזדהות ותמיכה בארגון הטרור הרצחני - כך הופתעו לגלות עובדי המכס בנתב"ג. הטבעות הנוצצות נשלחו להשמדה, ופרטיו של היבואן מהשטחים הועברו לכוחות הביטחון: "מדובר בתעמולה אסורה שאסור לייבא"

משלוח עוין: משלוח של יבואן מרמאללה עורר החודש את חשדם של עובדי המכס בנתב"ג. לאחר הבדיקה הביטחונית והשיקוף הקבועים, החליטו העובדים לפתוח את המשלוח - ולהפתעתם גילו כי הוא הכיל טבעות רבות עם סמלו של ארגון הטרור דאע"ש. הטבעות המעוטרות הוחרמו והועברו להשמדה, ולא יופצו בשטחים כפי שקיווה היבואן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המשלוח שנתפס הכיל מאות תכשיטים נוספים, אך גם כ-120 טבעות הזדהות עם הארגון הרצחני. ברשות המסים הסבירו כי פתיחת המשלוח בוצע לא מסיבות ביטחוניות, אם כי כלכליות: כל משלוח לרשות הפלסטינית עובר בידוק ביטחוני מקיף, ובמקרה הצורך נבדק האם הסחורה לא מפרה קניין רוחני - כלומר מכילה זיוף של מוצר או חברה - ואם המיסוי שדווח אכן נכון.

"תעמולה אסורה". לוחם דאע"ש (רויטרס)

העובדים זיהו כי מדובר בטבעות ייחודיות שלא דווחו, ואחד העובדים במקום שקורא ערבית זיהה במהרה שמודבר בשמו ובסמלו של ארגון דאע"ש. המשלוח, שהגיע במקור מטורקיה, הועבר לבדיקת יחידת הביטחון של רשות המסים.  "הטבעות מוגדרות כתעמולה אסורה ועל כן אסורות בייבוא", החליטו עובדי יחידת הביטחון.

הסחורה הוחרמה והסוחר מרמאללה קיבל הודעה על כך, אך לרשות המסים אין סמכות לחקור אותו מכיוון שהוא תושב הרשות הפלסטינית. ברשות המסים העבירו את כל המידע לשב"כ ולכוחות הביטחון, שינהלו את המשך החקירה.