אבא ואבא? לא תגויסו יחד למילואים

אגף כוח האדם בצה"ל החליט לגבש נוהל חדש לגיוס זוגות חד מיניים וידועים בציבור עם ילדים למילואים, בדומה למצבם של זוגות אחרים. ההחלטה נועדה למנוע מקרים בהם שני ההורים ייקראו בו זמנית לשירות ולא יוכלו לטפל בילדיהם המשותפים, וועדה מיוחדת תוכל לדחות ואפילו לבטל את שירות המילואים במקרה הצורך

גיבוש הנוהל יקל על ההורים. ארכיון (רויטרס)

בצבא באים לקראת ההורים הגאים: לאחר מספר מקרים בהם זוגות חד מיניים וידועים בציבור עם ילדים זומנו באותו הזמן למילואים, החליטו בצה"ל לגבש נוהל חדש שייטיב עם בני הזוג ובעיקר עם הילדים - כדי שלא יישארו לבדם. כעת, ועדות יוכלו לקצר, לדחות ואפילו לבטל את שירות המילואים של אחד מבני הזוג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באגף כוח אדם בצה"ל גיבשו נוהל מיוחד, במהלכו יופעלו ועדות שידונו במקרים על מנת לתת לאותן אוכלוסיות טיפול ואף לפטור את אחד מן ההורים במידת הצורך.

בצה"ל ציינו כי הוועדת ידונו רק במקרים בהם הילדים של בני הזוג הם בני 18 ומטה, ורשומים בתעודות הזהות של שני בני הזוג או אחד מהם לפחות.

אילוסטרציה (רויטרס)

בצה"ל החליטו לבוא לקראת בני זוג מאותו מין המשרתים במילואים, כל עוד הם נשואים זה לזה או מוכרים כ"ידועים בציבור" על ידי המוסד לביטוח לאומי - כלומר מנהלים משק בית משותף וחיי משפחה גם ללא נישואים.

גם אם חד-הורית לילדים עד גיל 18 תזכה לוועדה שתדון בעניינה, כמו גם רופאים שמקיימים את התנאים שהגדיר קצין רפואה ראשי בנושא. על ההורים להגיש את הבקשה 31 יום לפני תחילת שירות המילואים.

"בסמכות ועדת הפרט לבטל את הזימון, לקצר אותו או להשאירו על פי התאריכים כפי שמופיע בצו המילואים או כפי שסוכם על ידי מפקדו של החייל" נכתב בהודעה. "הוועדה תתייחס בשיקוליה אל היכולת לאפשר רציפות בטיפול בילדים על ידי אחד מבני הזוג בתקופת הזימון לשירות המילואים בלבד".

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של מתן חצרוני