ניסיון הברחה ל'קומנדו' של חמאס סוכל: חליפות צלילה נתפסו בגבול

עובדי המכס במעבר הגבול ניצנה בשיתוף פעולה עם השב"כ, הצליחו לסכל ניסיון הברחה גדול של 40 חליפות צלילה לשטח רצועת עזה. החליפות נועדו לשמש את ה'קומנדו' של חמאס לביצוע חדירות לשטח ישראל מן הים, בדומה לחדירה מול חופי זיקים בתחילת מבצע 'צוק איתן'

סיכול חדירת המחבלים בזיקים, יולי 2014 (דובר צה"ל)

10 חודשים חלפו ממבצע "צוק איתן" בעזה, ובחמאס עושים כל העת מאמץ להבריח לרצועה עוד ועוד אמצעים שנועדו לשמש חלק בלוחמה נגד ישראל: הבוקר (שני) הותר לפרסום כי בתחילת החודש, בפעילות משותפת לעובדי המכס במעבר גבול ניצנה ולשירות הביטחון הכללי סוכל ניסיון הברחה של חליפות צלילה לרצועת עזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהתאם למסמכי היבוא, המשלוח היה אמור להכיל חליפות ספורט, אולם בבדיקה יסודית של עובדי מכס ניצנה התברר כי במשלוח 40 חליפות צלילה שנדרש אישור מיוחד להכניסן לשטח ישראל.

אלא שלא מדובר בחליפות צלילה 'תמימות' - מדובר בהברחה שנועדה לצייד את לוחמי הקומנדו של חמאס בחליפות - זאת לצורך חדירה לשטח ישראל מן הים, בדומה לתקרית מול קיבוץ זיקים בתחילת מבצע "צוק איתן" ביולי האחרון במהלכה חדרו 4 מחבלים-צוללנים לשטח ישראל.

לפני שהגיעו לעזה: שלל אמצעי לחימה נתפסו במעבר הגבול

בהתאם להערכות גורמי הביטחון, משלוח זה הוא חלק ממאמצי ההתעצמות של תנועת החמאס ברצועה, המקיימת פעילות נמרצת לביסוס כוח צבאי ימי - ובכללו לוחמי קומנדו, שמטרתם לבצע פעולות התקפיות נגד מטרות ישראליות.

עובדי המכס במעבר גבול ניצנה עדים בתקופה האחרונה לעלייה במספרם של הניסיונות להבריח חומרי לחימה ואמצעים לייצור חומרי לחימה לרצועת עזה. בחודשים האחרונים מנעו העובדים הברחות של 1,200 שפורפרות של פוליאוריתן, המשמש לייצור חומר הודף לרקטות שהוחבא במשלוחי סיליקון ובפחי צבע, ושל מוטות גופרית גולמיים שהוסתרו במשלוחי מזון יבש.