הפלסטינים מציינים את יום הנכבה: עצרות והפרות סדר

שורה של תקריות ברחבי יהודה, שומרון ועזה ביום הנכבה: מאות פלסטינים מיידים אבנים לעבר כוחות צה"ל באזור כפר קדום בשומרון. הכוחות מגיבים באמצעים לפיזור הפגנות. הפרות סדר נרשמו גם באזור גוש עציון וסמוך לגדר המערכת ברצועת עזה

הפלסטינים מציינים היום (שישי) ברחבי יהודה, שומרון ועזה את "יום הנכבה" בעצרות, תהלוכות וגם הפרות סדר. במספר מוקדים התפתחו עימותים בין המתפרעים לבין כוחות צה"ל, שהגיבו באמצעים לפיזור הפגנות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כמה מאות פלסטינים מיידים אבנים לעבר כוחות צה"ל באזור כפר קדום שבשומרון. גם באל ערוב שבגוש עציון מתעמתים פלסטינים עם כוחות הביטחון. במחנה הפליטים ג'לזון הסמוך לרמאללה ובשכונת עיסאוויה שבמזרח ירושלים מתקיימות תהלוכות גדולות אך עד כה לא נרשמו אירועים חריגים.

גם באזור רצועת עזה נרשמות מספר תקריות חריגות. שלוש הפגנות מתנהלות צמוד לגדר המערכת - מזרחית לעזה, באזור נחל עוז ובאזור חאן יונס. הפלסטינים טוענים כי ארבעה בני אדם נפגעו כתוצאה מירי של כוחות צה"ל שנועד להרחיקם מהגדר.

בשעות הצהריים השליכו מחבלים בקבוק תבערה לעבר רכב ישראלי בכביש 443, סמוך לבית חורון. באירוע לא היו נפגעים. מוקדם יותר היום עצרו חיילי כפיר חמישה פלסטינים בחשד כי השליכו אמש בקבוק תבערה במחסום המנהרות שבגוש עציון.

אירועי הפרות הסדר החלו כבר לפנות בוקר כשקבוצה גדולה של ישראלים הגיעה להתפלל בקבר יוסף בשכם. עשרות צעירים פלסטינים שהגיעו למקום השליכו אבנים ובקבוקי זכוכית לעבר כוחות הביטחון שליוו את המתפללים. הכוחות הגיבו בירי גז מדמיע וכדורי גומי. סוכנות הידיעות הפלסטינית מען דיווחה כי 21 פלסטינים נפצעו בעימותים.