ריבלין לצוות הצוללת בגרמניה: "מחכה לקבל את פניכם בחוף מבטחים"

נשיא המדינה ביקר במספנה בעיר קיל בגרמניה וזכה להצצה לצוללת החמישית שצפויה להגיע לחיל הים – אח"י רהב. "אני והעם בישראל מודים לכם על ההקרבה", אמר ריבלין ללוחמי הצוללת שנמצאים בגרמניה כבר מספר שנים. "גם במרחקים, במעמקים, לבנו איתכם"

במסגרת נסיעתו לגרמניה לציון יובל לכינון היחסים בין שתי המדינות, ביקר היום (רביעי) נשיא המדינה ראובן ריבלין במספנה בעיר קיל וסייר בצוללת החמישית העתידה להגיע לחיל הים - אח"י רהב. הנשיא פגש בלוחמי הצוללת השוהים כבר מספר שנים בעיר, ואף התקבל בשריקה המסורתית של החיל המושמעת בעת שאישיות בכירה מגיעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

״המפגש איתכם מרגש כל כך עבורי", אמר ריבלין ללוחמים על הצוללת. שנים רבות לא הבנו עד כמה חשוב חיל הים לביטחונה של ישראל. היום, אתם מהווים חומתנו הבצורה בגבולותינו הימיים ואין מקום רחוק עבורכם כשמדובר בביטחון ישראל".ריבלין הוסיף כי למרות שבתור ירושלמי הוא אינו מחובר לים באופן מיוחד, בתור קצין צה"ל תמיד הביט בהתפעלות בלוחמי הים. "לא קל להיות רחוק כל כך מהבית וכל מה שאני יכול לומר הוא עד כמה אני והעם בישראל מודים לכם על ההקרבה והנתינה של כל אחד ואחד מכם".

(לע"ם)


בטרם יצא מן הצוללת היה הנשיא לראשון החותמים בספר האורחים של הספינה וקבע הנשיא לוחית מזכרת בחדר התדריכים של הספינה עליה נכתב: ״כוחה הגדול של הצוללת הוא בליבה הפועם, בצוות המפעיל אותה, הפועל יחד כגוף אחד בכל שעות היממה כשהוא דרוך עירני ונחוש. גם במרחקים, במסתרים ובמעמקים לבנו איתכם. מי ייתן צאתכם לשלום ובואכם לשלום ושתצליחו במשימת ההגנה המתמשכת על מדינת ישראל ותושביה.״