פרסום ראשון | הצלחה לפרויקט שילוב חרדים: חייל חרדי - בקורס טיס

החייל שלמד בישיבות ליטאיות התבשר לפני מספר שבועות כי התקבל לקורס היוקרתי והוא יחל אותו בקרוב. על רקע המחאה הגוברת ברחוב החרדי נגד גיוס לצה"ל, מדובר בפריצת דרך של ממש ובחייל חרדי ראשון ממסלול שילוב חרדים שהתקבל לקורס. חבריו מספרים עליו: "הוא מצטיין בכל מה שהוא עושה"

תקדים בצה"ל (אילוסטרציה) (דובר צה"ל)

פרסום ראשון: על רקע החרפת המחאה ברחוב החרדי נגד הגיוס לצה"ל, לחדשות 2 Online נודע כי חייל חרדי בשנות ה-20 לחייו שהתחנך בישיבות ליטאיות התבשר לפני מספר שבועות שהתקבל לקורס הטיס היוקרתי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החייל, שיחל בקורס בקרוב ויזכה לתואר "פרח טיס", התגייס לצה"ל דרך מדור שילוב חרדים. הוא משרת באחד ממסלולי שח"ר כראש לשכה של אחד מהקצינים הבכירים באגף כוח האדם בבסיס הקריה בתל אביב.

מכריו מספרים כי מדובר בחייל בעל מוטיבציה גבוהה לשירות, בכושר גופני מצוין ושחלם זמן רב להיות טייס. לפני כשנה החל את המיונים במהלך שירותו ובתמיכת מפקדיו עבר את כל השלבים.

קבלתו של החייל לקורס מתווספת לרשימת ההצלחות של מיזם שח"ר - לשילוב חרדים בצבא. רובם משרתים בתפקידים משמעותיים בצה"ל ולאחר שחרורם הם אף משתלבים בשוק העבודה. "אם הוא יסיים את הקורס זה יהיה חסר תקדים", אמר חייל ששוחחנו עמו. "זו תהיה פעם ראשונה שחרדי מסיים את הקורס. אולי יום אחד ייפתח קורס טיס לחרדים בלבד".

בקרוב קורס טיס לחרדים? ארכיון (אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

החרפה בקמפיין נגד גיוס חרדים

לפני כשנתיים פורסם כי חייל המשתייך לזרם חב"ד התקבל לקורס טיס. עם זאת, החייל המדובר לא שירת במסלולי שח"ר, לא גויס דרך פרויקט שילוב חרדים ואף נשר מהקורס.

המועמדים לקורס הטיס עובדים תהליך מיון קפדני. המבדקים הראשוניים כוללים מבחנים שונים שנועדו לבדוק את התאמת הכישורים לדרישות הקורס. בין היתר עוברים המועמדים מבחני קואורדינציה, מבחן פסיכוטכני וראיון אישי. לאחר מכן הם עוברים סדרת בדיקות רפואיות.

אתמול פרסמנו לראשונה כי הוחרף הקמפיין נגד גיוס חרדים לצה"ל. בקמפיין חדש שהופץ בריכוזים של הציבור החרדי מתריעים שלטים מפני "שיטות הפיתוי" של צה"ל, יחד עם שמותיהם ותמונותיהם של קצינים במדור לשילוב חרדים.

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של מתן חצרוני