דרס 4 מג"בניקים - והסגיר את עצמו

תושב מזרח ירושלים בן 31, בעל אזרחות ישראלית, הסגיר את עצמו יממה לאחר שביצע לכאורה פיגוע דריסה בשכונת א-טור בירושלים. המשטרה פיענחה את זהותו של החשוד שנמלט כבר בזירת הפיגוע, אך לא הצליחה לעצור אותו בביתו. למחרת הוא הסגיר את עצמו והועבר לחקירת שב"כ

תושב מחנה הפליטים שועפט, בעל אזרחות ישראלית, הסגיר את עצמו לידי המשטרה בטענה שהוא אחראי לדריסתם של ארבעה שוטרי מג"ב לפני כשבועיים וחצי בירושלים - כך הותר היום (רביעי) לפרסום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי החשד, פאדי מג'די מחמד צאלח, בן 31, ביצע את פיגוע הדריסה על רקע לאומני בציר הכוהנים בשכונת א-טור בעיר במוצאי שבת, 25 באפריל. לאחר הפיגוע הוא נטש את רכבו, נמלט מהזירה וברח למקום מסתור.

המשטרה ניסתה לעצור אותו בביתו עוד באותו לילה, אך הניסיון לא צלח. למחרת הוא הסגיר את עצמו. במשטרה פיענחו את זהותו של החשוד מכלל הראיות שנאספו בזירת הפיגוע.

הרכב הדורס בזירה

חשד: הדורס שקל לפעול בשכונת מאה שערים או אשדוד

לפני מעצרו, ניסה צאלח לשבש את החקירה באמצעות תיאום גרסאות כוזבות עם בני משפחתו. לאחר שהסגיר את עצמו, הועבר צאלח לחקירת שירות הביטחון הכללי.

מחקירת שב"כ עולה כי פיגוע הדריסה תוכנן מראש ובוצע לאחר שהחשוד שקל לכאורה את האפשרות לבצע את הפיגוע במספר מקומות, בהם שכונת מאה שערים בעיר ואפילו אשדוד. בפועל, ההחלטה על מימושו בשכונת א-טור התקבלה לאחר שהוא זיהה הזדמנות והאיץ את רכבו לעבר שוטרי משמר הגבול.

"פיגוע דריסה זה מלמד על רמת האיום הגבוהה והסיכון הרב ממפגעים בודדים, בפרט בעיר ירושלים, ועל הצורך במיצוי הדין עם כלל המעורבים בפיגועים מסוג זה וחיזוק ההרתעה מפני פיגועים מעין אלה", טענו היום בשב"כ.

מפת אזור הדריסה

לאחר הפיגוע: מתפרעים החלו ליידות אבנים לעבר כוחות הביטחון

ארבעת השוטרים שנדרסו בפיגוע לפני כשבועיים וחצי, נפצעו באורח קל-בינוני. מחקירת הפיגוע עלה כי רכב מסוג סקודה הגיע בנסיעה מכיוון בית העלמין הר הזיתים לכיוון בית החולים מוקסד בצומת סלמן אל פארסי, עלה על המדרכה ופגע בעוצמה בשוטרים.

צוותי מגן אדום שהגיעו למקום פינו שוטרת כבת 20 לבית החולים שערי צדק בירושלים במצב בינוני, כשהיא סובלת מפגיעות באגן ובגפיים. שלושת השוטרים הנוספים פונו לבית החולים במצב קל. 

שוטרים נוספים שהיו במקום פתחו בירי לעבר הרכב הפוגע ולאחר סריקות הצליחו לאתר אותו. זמן קצר לאחר מכן החלו מתפרעים ליידות אבנים לעבר כוחות הביטחון שהגיעו למקום. במהלך הפרות הסדר נפצע חובש באורח קל ונזקק לטיפול רפואי בשטח. גם מכוניתו של ראש העיר ירושלים ניר ברקת שהגיעה למקום נרגמה באבנים.