פרסום ראשון | חשד: שוטרים צבאיים הפשיטו והכו חייל

איימו על חייל, הכו אותו, ריססו עליו גז מדמיע והפשיטו אותו - זו התלונה שנבדקת ע"י היחידה לחקירות פנים בצה"ל בימים האחרונים. החשד: מספר שוטרים צבאיים הכו חייל בן 27 שנאסר בכלא 4 בשל עריקות. הסיבה: החייל לא הסכים להוריד את תחתוניו בחיפוש. אביו: "נתנו לו מכות רצח"

פרסום ראשון: צה"ל חוקר אירוע חריג במהלכו חייל צה"ל, תושב ארה"ב בן 27 שנכלא באחרונה בגין עריקות בת מספר שנים לאחר שהגיע להסדיר את מעמדו, הותקף לכאורה באלימות קשה על ידי מספר מדריכי כליאה בכלא 4 - כך נודע לחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי התלונה שהוגשה והועברה ליחידה לחקירת פנים, עם הגיעו לכלא נשלח החייל לאגף ב-27 באפריל, ואז התבקש על ידי מספר מדריכי כלואים לפשוט לחלוטין את בגדיו לצורך חיפוש. החייל סירב וביקש להישאר בתחתונים בלבד. הוא ציין כי יש לו בעיה פסיכיאטרית, וביקש להתייעץ עם איש מקצוע, זאת לאחר שעבר לטענתו התעללות מינית בעברו.

על פי החשד, למרות מה שאמר, הפצירו בו השוטרים הצבאיים להתפשט מיד, ואם לא "זה יהיה רע", לדבריהם. לאחר מכן, על פי התלונה, קפצו עליו בין 8 ל-10 מדריכי כלואים, ריססו עליו שלושה בקבוקי גז מדמיע מלאים, בעטו בו והכו אותו באזור הראש והגב. חלק מהם אף תפסו את ידיו והורידו אותו לרצפה תוך שהוא מותקף באגרופים. החייל נפצע ונחבל מהאירוע ועיניו צרבו.

אביו של החייל: "נתנו לו מכות רצח"

"הוא הסגיר את עצמו מרצונו לכלא ושם התנפלו עליו יותר משישה שוטרים והכו אותו מכות רצח", אמר צ', אביו של החייל לחדשות 2 Online. "הוא לא רצח ולא אנס ולא הסגיר סודות מדינה - הוא בסך הכל עריק שהסגיר את עצמו לאחר שזה סוכם עם הפרקליטות. הוא מספר שכואבת לו הלסת ושהוא רואה מטושטש בעין אחת. שבועיים הוא מבקש רופא ולא נותנים לו".

"בשום שלב החייל לא התנגד בכוח, לא תקף ולא הכה מדריכי כלואים בשום צורה ואופן", ציין סנגורו של החייל, עו"ד עידן פסח, במכתב ליחידה לחקירות פנים. "לאחר מכן הופשט החייל בכוח על ידי המדריכים כשהוא אזוק מאחורי גבו".

לדברי מקורבי החייל, הוא הותקף באופן ברוטלי והוא סובל מכאבים. לטענתם, אף קיים חשש שהוא סובל משבר בפנים. עם זאת, הם אומרים כי הוא לא זכה לטיפול הולם, זאת בשל רצונם של מדריכי הכלואים שהכו אותו, על פי החשד, להסתיר את האירוע. חוקרים מטעם היחידה הגיעו ביום שישי לכלא, והחלו לגבות עדויות.

עו"ד עידן פסח (www.army.co.il)

בשבוע שעבר האריך בית הדין הצבאי את מעצרו של החייל עד מחרתיים, לצורך המשך הליכי שימוע בין הצדדים. בית הדין ביקש להפנות את החשוד לבדיקות בריאות הנפש בכלא. בין היתר, העתק מההחלטה הועבר גם לתביעה הצבאית, זאת בשל האלימות עליה התלונן.

"דמם של חיילי צה"ל אינו הפקר, גם בשעה שהם כלואים בכלא צבאי ומצויים באחריותם המלאה של גורמי הכליאה", ציין עו"ד עידן פסח ממשרד כץ, קוזניץ, פסח ושות', המייצג את החייל בבית הדין הצבאי. "מדובר באירוע חריג ביותר במהלכו הותקף לקוח של משרדנו בצורה ברוטלית ביותר על ידי מספר רב של בעלי תפקיד בכלא הצבאי, כשהוא אזוק בידיו ולא יכול להגן על עצמו. התקיפה הובילה לפגיעות קשות בגופו ובנפשו של החייל ואנו פועלים בכל האפיקים החוקיים על מנת למצות את הדין עם התוקפים ולסייע לחייל לשקם את חייו".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "הנושא נמצא בחקירת יחק"פ (היחידה לחקירות פנים), עם סיומה ממצאיה יועברו לבחינת הפרקליטות הצבאית".

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של מתן חצרוני